David Rozehnal - INFO

24. srpna 2011 v 15:00 |  David Rozehnal - nejen životopis
DAVID ROZEHNAL
Pozice: obránce
Číslo dresu reprezentace: 4
Klub: (Číslo dresu: )
Počet reprezentačních startů/branek/minut: 39/0/2864
Účast na velkých turnajích: ME do 21 let 2002 (zlato), ME 2004 (bronz)
Datum narození: 5. července 1980
Stav: ženatý
Manželka: Petra
Děti: syn Luka (*3. 10. 2007)
David Rozehnal začínal s fotbalem v Kožušanech. Přesto ho můžeme řadit mezi olomoucké odchovance. Za místní Sigmu hrál již od svých sedmi let. V olomouckém áčku ale začal hrát až od sezóny 2000/2001, kdy nasbíral třináct startů. V následujících jdvou letech ale už patřil do základní sestavy a stal se oporou hanáků.
V roce 2003 se vydal do světa. Z Olomouce ho koupily belgické Bruggy. Hned v prvé sezoně za Bruggy si David zahrál Ligu mistrů. Rozehnal kvalitou patřil do základní sestavy, v níž zpočátku nastupoval, ale tlak medii a konkurence dvou belgických reprezentačních obránců ho posadila na lavičku.
David Rozehnal se pomalu začínal prosazovat i v reprezentaci. Plus pro něho bylo, že s trenérem Brucknerem se zná z jednadvacítky a s níž vyhrál ME U-21 v roce 2002. Dokonce si zahrál i na EURU 2004 v Portugalsku v duelu proti Německu.
Místo aby tato skutečnost pomohla Rozehnalovi do základní jedenáctky, bylo to naopak. David nastupoval ještě méně než loni. Proto bylo jasné, že Rozehnal v létě odejde. Vybral si ho známý francouzský klub z Paříže - Paris St. Germain. V něm Rozehnal nastupoval pravidelně v základní jedenáctce. Z Paris SG (Francie) zamířil do anglického týmu FC Newcastle United. Z Británie se však po necelém roce stěhoval na Apeninský poloostrov a to konkrétně do týmu Lazio Řím, aby opět nastaroval svůj poněkud zbržděný rozlet. V Itálii to sice nemá pod koučem Deliem Rossim jednoduché, ale postupně se do základní sestavy propracovává. Nezanedbatelnou stopu po sobě zanechal také v národním mužstvu České republiky, kde už má za sebou čtyřicet mezistátních utkání a patří mezi služebně starší hráče v kádru A týmu. Věc, kterou by však jistě ze svých vzpomínek spojených s reprezentací vymazal, byl zápas s Arménci v kvalifikaci o MS 2006, kde tehdejší trenér Karel Bruckner Přirovnal jeho výkon k baroku (opravdu nepovedený zápas). Rozehnal je však psychicky vyspělý hráč a dokázal si tuto výtku vzít srdci, podle čehož také vypadaly jeho velmi dobrá představení v následujících střetnutích.

Klub za který hrál/hraje

Úspěchy:
**Reprezentační**
- účastník ME 2004 v Portugalsku (3. místo)
- účastník ME U-21 2002 ve Švýcarsku (1. místo)

**Klubové**
- vítěz Finále Coupe de France (2011)
- vítěz Finále Coupa Italia (2009)
- vítěz Finále Coupe de France (2006)
- Mistr Belgie (2005)
- vítěz Belgického poháru (2004)
- vítěz Belgického superpoháru (2004)
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.8% (220)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.2% (78)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama