Rozehnal vyhrál podruhé Francouzský pohár a chce i mistrovský titul

16. května 2011 v 11:10 | mediafax |  Články
Už pátý úspěch v národní pohárové soutěži si v sobotu na své konto připsal český fotbalový obránce David Rozehnal, podruhé v kariéře se po výhře 1:0 nad pařížským týmem Saint-Germain radoval z Francouzského poháru.

"Byl to hodně takticky vedený zápas, ve finále rozhodují maličkosti, a proto nikdo nechtěl soupeři darovat vlastní chybou nějakou výhodu," popsal David Rozehnal průběh sobotního finále Francouzského pohá

ru proti Paris Saint-Germain. "Měli jsme ale přeci jen častější držení míče a nebyli jsme pod takovým tlakem. V samotném závěru jsme vstřelili rozhodující gól. Ludovic Obraniak to trefil krásně," chválí spoluhráče český stoper. "Soupeř už neměl čas na vyrovnání," přidává.

Na Stade de France v Paříži byl Rozehnal už u druhého finále Francouzského poháru a podruhé jej vyhrál. V roce 2006 se radoval právě v dresu Paris Saint-Germain. "Pochopitelně jsem si vzpomněl na časy v týmu soupeře a potkal se i s několika tehdejšími spoluhráči. Bylo to příjemné, dost věcí jsme spolu probrali. K jejich smůle a mému štěstí jsem tentokrát byl na druhé straně a zase té vítězné," radoval se.
Tým se na oslavě pohárového triumfu zdržel v Paříži a přespal, v neděli po poledni už se ale autobusem přesouval do Lille na radnici. "Trochu jsme to večer v Paříži oslavili, ale moc to přehánět nemůžeme, ještě nemáme splněno," podotýká David Rozehnal. "Hrajeme ještě o ligový titul, záleží, jak v neděli zvládne Marseille zápas v Lorientu, my pak hrajeme ve středu se Sochaux a mohli bychom třeba slavit už ve středu a pořádně," plánuje. "Výhra ve Francouzském poháru je ve Francii na stejné úrovni jako zisk ligového titulu. Ale já přiznávám, že pro mě je přeci jen důležitější titul. Mám sice dva z Belgie s FC Bruggy, ale francouzská liga je přeci jen prestižnější," přiznává Rozehnal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama