Chci vyhrát další velkou trofej, říká Rozehnal

3. září 2010 v 6:00 |  Články
rozehnal

Davide, vítejte zpátky ve Francii! Tímto vřelým přijetím oznámil klubový web francouzského klubu Olympique Lille zprávu, že mužstvo na poslední chvíli posílil český reprezentant David Rozehnal. A hned ho pozval ke krátkému rozhovoru.

Přestože třicetiletý David Rozehnal strávil ve francouzské lize dva roky v dresu Paris Saint Germain, na otázky pro klubový web svého nového zaměstnavatele Olympique Lille, momentálně jedenáctý tým ligy, odpovídal anglicky. To byla ovšem jediná bariéra při angažmá "spíchnutém" v posledním dnu letního přestupného termínu. "Rychle se adaptuju," slíbil spoluhráčům i fanouškům český stoper.


Po třech letech, kdy jste dva roky působil v Paris Saint Germain, se vracíte do francouzské ligy. Proč jste si vybral Lille?
"Protože je - nejen podle mého názoru - velký a v poslední době úspěšný klub, který hraje významnou roli ve francouzské lize. A tu pokládám za jednu z nejlepších národních soutěží na světě. Působí v ní vynikající hráči, je náročná, dramatická, velmi zajímavá. To všechno bylo něco, co mě pochopitelně přitahovalo."

Co vůbec víte o Olympique Lille?
"Pamatuju si velice dobře na tento tým, když jsem ještě hrával za Paris Saint Germain. Vždycky to byl velmi nebezpečný soupeř, kterého nebylo radno podcenit. Znám i osobně dva hráče ze současného kádru, v Paříži se mnou nastupovali brankář Mickaël Landreau a také útočník i obstojný střelec Pierre Alain Frau. Jsem nyní hrozně rád, že se s nimi znovu potkám v jednom dresu. Ale těším se rovněž na nové spoluhráče a hlavně na klubové fanoušky, kteří jsou pověstní svou věrností."

Zmínil jste dvojici Landreau-Frau. Oba znáte ovšem i jako soupeře z finále mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 v Basileji. Vybavíte si tento zápas?
"Ano, je to pravda, tam jsem je potkal ve svém fotbalovém životě vůbec poprvé a netušil jsem, že jednou budou mými spoluhráči. Doufám, že už mi prominuli, že jsme ve finále tenkrát zvítězili a stali se evropskými šampiony my Češi. Oba se o tři roky později stali mými skvělými parťáky při prvním francouzském působení v Paris Saint Germain. A jsem pevně přesvědčen, že budeme spolu opět výborně vycházet. A podaří se mi najít společnou řeč i s ostatními hráči Lille, abychom vyhráli co nejvíce zápasů."

Získal jste belgický pohár s FC Bruggy, francouzský s Paris Saint Germain, italský s Laziem Řím. Zdá se, že tato trofej je vám skoro přisouzená. Máte opět na ni zálusk? 

"J´espere (doufám - jediné francouzské slovo, které v rozhovoru použil, pozn. red.).  Chci vyhrát co nejvíce trofejí. V Bruggách, Paris Saint Germain i Laziu jich nebylo zrovna málo. A v Lille, jak pevně věřím, přispěju k tomu, aby byl klub znovu úspěšný. Mužstvo je silné, dobře poskládané, má velké ambice."

Hned příští ligové kolo je na řadě derby s Lens. Věříte, že proniknete do základní sestavy? 
"Vím, že derby je už příští zápas, a vzpomínám si moc dobře, jak to bylo mezi těmito kluby dramatické. Francouzská liga je velice těžká, rychlá, napínavá. Je založená na fyzické kondici a je v ní mnoho osobních soubojů. Ale věřím, že velice rychle zapadnu do mužstva a prokážu trenérovi i spoluhráčům, že jsem schopný."

Poznal jste pět zahraničních soutěží. Jaké jsou rozdíly mezi francouzskou ligou a ostatními?
"Už jsem říkal, že je to jedna z největších soutěží na světě. Poznal jsem to už v Paříži, proto jsem si nyní vybral Lille. V mé fotbalové kariéře mělo angažmá v Paris Saint Germain velice zásadní význam, protože jsem se hodně naučil." 

Co si přejete pro tuto sezonu?

"Pro mužstvo především umístit se na nejlepší příčce v lize a zaútočit na nějakou trofej. Proč ne na Francouzský pohár. A v Evropské lize dojít co možná nejdál. Všichni máme sny, pokusme se je tedy naplnit. Ve fotbale je možné všechno."
 


Aktuální články

Reklama