Září 2010

První foto z LOSC

3. září 2010 v 13:54 Fotogalerie
rozehnal
rozehnal
rozehnal
rozehnal
rozehnal
rozehnal

Rozehnal: Málem jsem byl nejbohatší náhradník

3. září 2010 v 10:00 Články
Už se začínal smiřovat s tím, že si v Hamburku bude vydělávat jen na tréninku, do zápasu se nepodívá. Na poslední chvíli však přišlo vysvobození a třicetiletý stoper David Rozehnal, který upadl v nemilost trenéra Armina Veha, odešel na roční hostování do Lille.

Čas se krátil a vypadalo to, že David Rozehnal se nedočká vysvobození. "Ale pořád jsem věřil. Můj přestup do Lazia dopadl ještě později," usmívá se stoper. V poslední den přestupního termínu před ním však zčistajasna přistál záchranný kruh...

rozehnal

Vaše hostování v Lille se zrodilo dost narychlo, že?
"To ano. V úterý ráno jsem šel ještě na trénink Hamburku, po dvaceti minutách mě trenér zavolal, abych šel zpátky do šatny, že mám něco podepsat. Mezitím mi volal manažer, že je konkrétní zájem od Lille. Akorát to bylo podmíněné tím, že hned poletím na zdravotní testy. To jsem udělal, dopadly dobře, tak jsem odpoledne podepsal smlouvu."

Takže jste vůbec neměl čas na rozmyšlenou?
"Pár minut ano. Mluvil jsem o tom s Peťkou (manželka - pozn. aut.) a rozhodl jsem se, že to po sportovní stránce bude lepší. Ani se nebylo moc o čem rozhodovat. Buď bych šel sem, nebo zůstal v Hamburku na tribuně. I když je to zase stěhování na rok a možná to trochu odnese rodina, dohodli jsme se, že to tak bude lepší."

V Hamburku byste asi jen seděl na lavičce za peníze...
"No, na to se právě necítím. Ale na rovinu vám řeknu, že to bylo hodně blízko a už jsem se na to připravoval. V krajním případě bych byl jeden z nejlépe placených nehrajících hráčů v bundeslize."

Asi před měsícem vám vedení dalo najevo, že s vámi nepočítá, vy jste z toho byl zničený. Jak dlouho jste se z toho dostával?

"Nějaký ten pátek jsem to trávil, ale bral jsem to jako fakt. Nevím, co k tomu trenéra vedlo, prostě mi to oznámil. Doteď to nechápu, asi tam bude nějaký špatný pohled na mě. Pro mě to byl šok, ale přemýšlel jsem o tom... Mám ještě na dva roky smlouvu v Hamburku, věděl jsem, že jsem nic špatného neudělal. Oznámili mi, že můžu jít, ale to jsem nechtěl za každou cenu. Jednak jsem tam koupil byt a začali jsme tam žít jako rodina, malý začal chodit do školky..."

Chtěl jste tedy zůstat v Hamburku i za cenu, že byste nehrál?
"To ne, ale prostě jsem nechtěl pryč za každou cenu. Vím, že mám svou kvalitu, měl jsem na to, abych v Hamburku hrál. Bohužel, okolnosti, ať už jakékoli, mě k tomu nepustily. Nechtěljsem utíkat, byl jsem klidný a hledal řešení. To jsem našel teď a jsem spokojený, i když vím,že v soukromém životě to bude všelijaké."

V minulé sezoně jste však byl hodně kritizovaný. Nemyslíte, že vám trenér Armin Veh nevěřil kvůli tomu?
"Já nevím. Jestli trenér bral to, že jsem byl kritizovaný novináři, což taky byla většina kritiky, myslím, že to je špatné. Neměl šanci poznat mě za ten měsíc, co jsme spolu pracovali. Já jsem se snažil makat, odvádět maximum. Říkal jsem si, že teď to tam prorvu a budu hrávat... Musel byste se zeptat jeho."

Nakonec jste z Hamburku odešel na poslední chvíli. Doteď jste žádnou nabídku neměl?

"No, nějaká iniciativa z naší strany byla, nechtěl jsem půl roku sedět. Ale nechtěl jsem, aby to bylo na úkor herní kvality, rodiny, nebo, upřímně, ani finanční stránky. Měl jsem dobrou smlouvu v Hamburku, nechtěl jsem s ní jít dolů. Nebudeme si nic nalhávat, nějaký věk už mám. A to všechno se podařilo teď, i když to bylo na poslední chvíli."

Smiřoval jste se už s tím, že v Hamburku zůstanete?
"Ani ne. Pořád jsem věřil. Můj přestup do Lazia byl ještě pozdější, podepisoval jsem v 11.30 večer. Ale počítal jsem i s tím, že budu trénovat s týmem a nebudu nastupovat. To byl ale problém Hamburku, ten by platil hráče, který nehraje."

Těšíte se na působení v Lille? Ve francouzské lize, v Paris Saint-Germain, jste prožíval osobně nejlepší období kariéry...

"Těším se. Budu se opakovat jako na každém začátku nového angažmá... (směje se) Ale musím to říct, že mám dobrý pocit. Bavil jsem se s trenérem a prezidentem, jsou tam dva moji bývalí spoluhráči z Paříže, výborní kluci i hráči. Navíc je to blízko do Brugg i Paříže, kde ještě máme spoustu přátel. Teď jsem spokojený a všechno ze mě spadlo. Navíc budeme hrát i Evropskou ligu, to bude dobré. Poperu se o místo a budu mít větší šanci než v Hamburku."


V Lille jste na hostování bez opce. Dovedete si představit, že se do Hamburku vrátíte?
"Podle toho, jak vypadá ta smlouva, bude to asi tak. Momentálně o tom nepřemýšlím, soustředím se na tuhle sezonu, ale jsem na to připravený. Každopádně budu teď hrát co nejlíp tady, budu tady odvádět maximum."

Kdybyste začal pravidelně hrát, pomýšlel byste znovu na reprezentaci?

"Rád bych reprezentoval. (povzdychne si) Myslím, že i přes tu kritiku mám na to, abych hrál. Zvlášť když je jeden z vyvolených stoperů zraněný..."

A proběhl nějaký kontakt mezi vámi a Michalem Bílkem?

"Ne, neproběhl. A ani nepředpokládám, že nějaký proběhne..."

Chci vyhrát další velkou trofej, říká Rozehnal

3. září 2010 v 6:00 Články
rozehnal

Davide, vítejte zpátky ve Francii! Tímto vřelým přijetím oznámil klubový web francouzského klubu Olympique Lille zprávu, že mužstvo na poslední chvíli posílil český reprezentant David Rozehnal. A hned ho pozval ke krátkému rozhovoru.

Přestože třicetiletý David Rozehnal strávil ve francouzské lize dva roky v dresu Paris Saint Germain, na otázky pro klubový web svého nového zaměstnavatele Olympique Lille, momentálně jedenáctý tým ligy, odpovídal anglicky. To byla ovšem jediná bariéra při angažmá "spíchnutém" v posledním dnu letního přestupného termínu. "Rychle se adaptuju," slíbil spoluhráčům i fanouškům český stoper.


Po třech letech, kdy jste dva roky působil v Paris Saint Germain, se vracíte do francouzské ligy. Proč jste si vybral Lille?
"Protože je - nejen podle mého názoru - velký a v poslední době úspěšný klub, který hraje významnou roli ve francouzské lize. A tu pokládám za jednu z nejlepších národních soutěží na světě. Působí v ní vynikající hráči, je náročná, dramatická, velmi zajímavá. To všechno bylo něco, co mě pochopitelně přitahovalo."

Co vůbec víte o Olympique Lille?
"Pamatuju si velice dobře na tento tým, když jsem ještě hrával za Paris Saint Germain. Vždycky to byl velmi nebezpečný soupeř, kterého nebylo radno podcenit. Znám i osobně dva hráče ze současného kádru, v Paříži se mnou nastupovali brankář Mickaël Landreau a také útočník i obstojný střelec Pierre Alain Frau. Jsem nyní hrozně rád, že se s nimi znovu potkám v jednom dresu. Ale těším se rovněž na nové spoluhráče a hlavně na klubové fanoušky, kteří jsou pověstní svou věrností."

Zmínil jste dvojici Landreau-Frau. Oba znáte ovšem i jako soupeře z finále mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 v Basileji. Vybavíte si tento zápas?
"Ano, je to pravda, tam jsem je potkal ve svém fotbalovém životě vůbec poprvé a netušil jsem, že jednou budou mými spoluhráči. Doufám, že už mi prominuli, že jsme ve finále tenkrát zvítězili a stali se evropskými šampiony my Češi. Oba se o tři roky později stali mými skvělými parťáky při prvním francouzském působení v Paris Saint Germain. A jsem pevně přesvědčen, že budeme spolu opět výborně vycházet. A podaří se mi najít společnou řeč i s ostatními hráči Lille, abychom vyhráli co nejvíce zápasů."

Získal jste belgický pohár s FC Bruggy, francouzský s Paris Saint Germain, italský s Laziem Řím. Zdá se, že tato trofej je vám skoro přisouzená. Máte opět na ni zálusk? 

"J´espere (doufám - jediné francouzské slovo, které v rozhovoru použil, pozn. red.).  Chci vyhrát co nejvíce trofejí. V Bruggách, Paris Saint Germain i Laziu jich nebylo zrovna málo. A v Lille, jak pevně věřím, přispěju k tomu, aby byl klub znovu úspěšný. Mužstvo je silné, dobře poskládané, má velké ambice."

Hned příští ligové kolo je na řadě derby s Lens. Věříte, že proniknete do základní sestavy? 
"Vím, že derby je už příští zápas, a vzpomínám si moc dobře, jak to bylo mezi těmito kluby dramatické. Francouzská liga je velice těžká, rychlá, napínavá. Je založená na fyzické kondici a je v ní mnoho osobních soubojů. Ale věřím, že velice rychle zapadnu do mužstva a prokážu trenérovi i spoluhráčům, že jsem schopný."

Poznal jste pět zahraničních soutěží. Jaké jsou rozdíly mezi francouzskou ligou a ostatními?
"Už jsem říkal, že je to jedna z největších soutěží na světě. Poznal jsem to už v Paříži, proto jsem si nyní vybral Lille. V mé fotbalové kariéře mělo angažmá v Paris Saint Germain velice zásadní význam, protože jsem se hodně naučil." 

Co si přejete pro tuto sezonu?

"Pro mužstvo především umístit se na nejlepší příčce v lize a zaútočit na nějakou trofej. Proč ne na Francouzský pohár. A v Evropské lize dojít co možná nejdál. Všichni máme sny, pokusme se je tedy naplnit. Ve fotbale je možné všechno."

David Rozehnal: Poskytovat naše sny''''

2. září 2010 v 18:00 Články

Další překlad z webu  originál zde

Ultimate Rookie z okna letní transfer Lille, český obránce David Rozehnal mezinárodní řekl LOSC.fr v úterý večer v Domaine de Luchin. Pro nové číslo 14 z mastif, toto nadcházející sezóně není nouze o problémy. Ať už v lize nebo UEFA Europa League, když načrtnuté v tomto novém dobrodružství naplno. Interview.

rozehnal

David, dobré ráno. Tři roky po svém stintu v PSG, ocitnete se v mistrovství Francie zapojit do LOSC. Proč?
Pro mě, LOSC mezi přední francouzské kluby pravidelně hrají hlavní role v Ligue 1. Na evropské scéně se klub téměř každý rok žádá, aby Evropský pohár, druh soutěže, že každý fotbalista chce spor.

Co víte LOSC?
Vzpomínám si hry jsem mohl hrát proti klubu, když jsem měl na sobě dres s Paris Saint-Germain. V týmu, jsem přejel Mickael Landreau a Pierre-Alain Frau například dva bývalí partneři GMP.

Myslíte, že vám pomůže ve vašem integrace?
Jistě. Měli jsme dobrý vztah, když jsme byli hájení barev Paříže. Doufám, že mi pomohou začlenit se do týmu, alespoň zpočátku. Nedělám si žádné obavy o to. Jsou to dobří lidé, přátelé. Je pro mě důležité, aby rychle tát v kolektivní historie začít hrát rychle a pomoci svému týmu vyhrát většinu her je to možné.

Jaké jsou vaše cíle s LOSC?
Ať už s Bruges, Paříž nebo Lazio, jsem vyhrál spoustu trofejí. LOSC, samozřejmě doufám, že pro přidání nové, aby moje grafy. Počínaje letošní sezónu, chci pomoci své nové tým vyhrát titul, jako Coupe de France, nebo jít pokud možno v UEFA Europa League. Všichni máme své sny, pak zkuste k jejich provádění. Vše je možné ve fotbale.

Váš debut s LOSC může rozvinout v další hře ... pro derby proti RC objektivu.
Ano, viděl jsem, že to byl náš další soupeř. Dobře si vzpomínám na atmosféru v Bollaert. Samozřejmě, já nevím, jestli budu řádný na počátku, ale cítím se připravený fyzicky. Nyní patří ke mně integrovat jsem rychle do týmu, ukázat, trenér a podle mého partnerům, že jsem schopen. To je důvod, proč jsem tady.

Ty jsi známý Premier League nebo Bundesliga Calcio, zejména to, co děláte rozdíly mezi Ligue 1 a další evropské ligy?
League 1 byl první hlavní šampionát mé kariéry. Zde bude hra brzy fyzický kontakt a je zde spousta soubojů. Pro mě je to skvělý liga záznam, jeden z nejlepších na světě. Hodně jsem se naučil během svých dvou sezon v Paříži. Také jsem měl několik dobrých časů.

Davide, co si můžete přát pro tuto sezónu?
Doufám, že budeme sklízet maximum bodů v Ligue 1 a končí s nejvyšší možný rating. Jak jsem již bylo řečeno, snažit, aby naše nejdivočejší sny. Já samozřejmě chci vyhrát tituly. Jak se dostat do Lille, je pro mne výzvou a opravdu chci dokázat, že jsem udělal správnou volbu.

Děkuji vám, David Rozehnal, a vítejte na LOSC.

LOSC se 14tkou

2. září 2010 v 11:58 Články
rozehnal
David v hostování nastoupí na dresu s číslem 14.

Rozhovor z webových stránek, přeložený přes google.

Tisková objeví David Rozehnal

Po podpisu obránce LOSC David Rozehnal, ve formě půjčky na sezónu, Michel Seydoux, Rudi Garcia a nové počtu 14 Velké Dánů odpovědělo na otázky médií přišel podívat české mezinárodní. Sestřihu.

Michel Seydoux (předseda představenstva a generální ředitel společnosti LOSC)
Mercato letní finále. "Před několika měsíci jsem oznámil, že na přestupovém trhu je klid. To byl a je šance pro LOSC, protože nyní můžeme udržet velmi konkurenční tým. Právě jsme se některé konečné úpravy, nahrávání odchod Nicolas Plestan a příchod David Rozehnal. Jsem velmi hrdý na to, vítáme David tady, "velká" střední obránce v každém slova smyslu, které budou schopny nabídnout své odborné znalosti, zkušenosti a záznamy. "

Rudi Garcia (trenér LOSC)
Tři ústřední prvky. "Dohoda byla uzavřena Včera se Nicolas Plestan na jeho odchod. Upřímně si myslel, že zůstane. Ale jeho touha opustit klub byl silnější. Protože jsem nemohl udělat sezóny, aniž by třetí centrální obránce obchodu - jak jsme jen Adil Rami a Nathan Eccleston v tomto odvětví - to posiluje význam příchodu Davida. "


Nepopiratelné kvality. "Jeho životopis mluví sama za sebe. Je to kluk, protože zkušenosti a mládeže tým, budeme se muset na zemi a v šatně. Ten bude také přinese své znalosti investic, přičemž odborník v této oblasti existují. Těší mě, že je k nám. "

Získání skupině nahoru. "Všichni kluci jsou konkurenční, že je to, co dělá pokrok. Stav hráč, který hraje po celou dobu neexistuje. Nicolas Plestan pocit, možná, že by bylo složité přijmout tuto situaci. David nyní nám dává další řešení. S počtem her hrát, všichni se budou mít vliv. Také jsem odbočit říci, že máme velmi dobrý lékař LOSC, Franck Legall, který vede k vynikající práci ... Také bych rád popřál hodně štěstí pro novou výzvu Německa Nicolas, sám doufal, že budeme mít dobrou sezonu. "

David Rozehnal (střední obránce LOSC)
Zpět ve Francii. "Jsem velmi rád, že se vrátí do Ligue 1, vzrušující soutěž. Zatím jsem strávila nezapomenutelný rok ve Francii. Doufám, že budou ještě tady v Lille. Připojil jsem se týmu dobré hráče, kteří soutěží o Evropský pohár a doufejme, že vyhrát něco s tím. Měl jsem další kontakty, včetně týmu v Itálii. Ale já si vybral LOSC, protože jsem chtěl klub velmi vysoké úrovni. Myslím, že jsem ještě mladá (usmívá se), i přes mé 30 let. Cítím se skvěle a chci přiblížit hrát co možná. "

Starých známých. "(Reakce na otázku týkající se Mickael Landreau a Pierre-Alain Frau), hovořil jsem s včera telefonu Micka. Věděl jsem, že oba hráči byli zde zmíněny. To je další důvod pro můj příchod. Myslím, že mi pomůže začlenit se rychle v týmu. "

Chceš skoby. "Doufám, že ne potřebovat příliš mnoho času, abych upgrade. Je pravda, že mezinárodní přestávce spadá i pro hru proti objektivu. Ale to už jsem dobře připravená do Hamburku, i když jsem nehrál mnoho her za poslední tři týdny. I teď se těším na třít své nové spoluhráče. "

Dlouhé dobrodružství Lille? "Je pravda, že jsem měl tři týmy za mnoho sezón. V Hamburku, hledal jsem nějaké stability, ale měl jsem určité problémy, které nechci mluvit, protože jsem teď v Lille. Doufám, že uveřejněním mých kvalitách a pomáhá můj tým vyhrál úspěch, můžu pokračovat, protože pro tuto chvíli, jsem připraven za rok. "

Co se o České národní tým? "K dnešnímu dni je zde nový kouč a já se nevejdou do týmu. Je zřejmé, že mojí prioritou je LOSC. Takže budu mít více času na navrácení mých nohou, mají své rodiny a musí být na úrovni na náročný program dopředu. "

Jako připomenutí, LOSC schází RC Lens, soboty 11.září Felix Bollaert stadionu v (21h).

Prezentace David Rozehnal LOSC na TV

1. září 2010 v 12:55 | losc |  English-Deutsch news
rozehnal

Le LOSC compte un nouvel élément dans ses rangs en la personne de David Rozehnal. Après la traditionnelle batterie de tests physiques, le néo-lillois - qui vient de s'engager pour une année avec le club nordiste - s'est confié à LOSC TV et LOSC.fr. Retrouvez quelques extraits des déclarations du défenseur central losciste.

Une vraie volonté de venir au LOSC. « Pour moi, le LOSC est un grand club qui évolue en Ligue 1, un des meilleurs championnats au monde. Bien sûr, j'y ai évolué par le passé avec le PSG. Aujourd'hui, je fais partie d'une écurie qui joue régulièrement les premiers rôles et la coupe d'Europe, une compétition que tout footballeur désire disputer. »

Ses connaissances du club. « Je me rappelle un peu des matchs effectués face au LOSC, lorsque je rencontrais l'équipe avec Paris. Je me souviens ensuite de Mickaël Landreau et de Pierre-Alain Frau, deux joueurs avec lesquels j'ai évolué. Ce sont de bonnes personnes et j'espère qu'ils m'aideront pour me fondre plus rapidement au sein du collectif. »

Garnir la vitrine ? « C'est vrai que j'ai remporté pas mal de trophées. J'espère désormais aider ma nouvelle équipe à en décrocher également. La coupe de France peut être ? Ou aller le plus loin possible en Europa League ? Nous sommes là pour avoir des rêves et essayer de les accomplir. Tout est possible en football. »

Découvrez l'interview de David Rozehnal dans la soirée sur LOSC TV, puis dans son intégralité, demain matin, en exclusivité sur LOSC.fr !

=překlad do češtiny zde=David Rozehnal has left Hamburg for Lille.

1. září 2010 v 12:34 English-Deutsch news
Lille have signed defender David Rozehnal from German Bundesliga club Hamburg on a one-year deal with an option to extend it for another season, it's been confirmed on Tuesday. A transfer fee has not been disclosed yet.

The Czech defender was close to securing a loan deal to Italian side Cesena, but his transfer tale took a turn in the direction of France. The move of Lille centre-half Nicolas Plestan to Schalke appears to have been the catalyst in this move.

Rozehnal, 30, arrived at Hamburg last summer. He struggled to make an impact in his first year at the German club, and following the transfer of Heiko Westermann, was deemed a surplus to requirements.