Červen 2010

První trénink před novou sezónu

29. června 2010 v 8:16 | hsv |  Fotogalerie
david rozehnal
david rozehnal
david rozehnal

David Rozehnal změnil fotbalový klub

20. června 2010 v 19:05 Články
David Rozehnal přestoupil do FC Barcelona. Alespoň na jeden zápas.
V neděli 13. června 2010 se na Kožušanském hřišti odehrával přátelský zápas FC Barcelona - Real Madrid. V dresech slavných španělských klubů se představili nejen David, ale i spousta jeho bývalých spoluhráčů klubů, za které hrával. Také někteří spoluhráči s reprezentace, hráči fotbalového klubu Kožušan spolu s Markem, Davidovým bratrem.
Zápas se odehrával v přátelském duchu, dokonce v první půl i bez rozhodčího.V druhé půli se rozhodčím stal Davidův otec Oldřich. Jediné co písklo v druhé půli, byla penalta na Real Madrid na koneci zápasu. Střílet šel David, ale netrefil. Dostal další pokus, ale zase minul. Při třetím pokusu vběhl na trávník Davidův syn Luka /2,5/ a penaltu střelil.
Jakým výsledkem zápas skončil? V tomto zápasu nešlo o výsledek, ale o zábavu… A ta byla.
david rozehnal

Fotbal pro rozvoj

18. června 2010 v 12:10 Články
20. června2010

Fotbalový turnaj na hřišti ve Slavoníně. Začíná se slavnostním zahájením v 9:00 hod a končí se v odpoledních hodinách předáváním cen. Během celého dne hry pro děti, fotbalové soutěže a výborný fotbal v čele s kěnským mládežnickým týmem! Můžete potkat i fotbalové hvězdy Davida Rozehnala a Tomáše Ujfalušiho.Maminky fotbalistů

14. června 2010 v 10:01 | lidovky |  Články
Jarmila Rozehnalová: Syn byl vždycky precizní
To datum se Jarmile Rozehnalové, mamince stopera Davida Rozehnala (27), navždy vrylo do paměti. Psal se 19. červen 2004 a fotbaloví fanoušci sledovali zápas na Euru v Portugalsku mezi Českem a Nizozemskem. Za stavu 2:2 poslal trenér Karel Brückner na hřiště právě Davida Rozehnala. Byla to jeho premiéra v ,,nároďáku". V tu samou chvíli ležela v porodnici snacha paní Rozehnalové, manželka Marka, o pět let staršího Davidova bratra. Narodila se vnučka Aneta. ,,Těch oslav bylo nepočítaně," usmívá se paní Rozehnalová (55), nakrátko ostříhaná žena, jejíž štíhlá postava nezapře, že kdysi hrávala prvoligovou házenou.
maminka

Jarmila Rozehnalová, která už jedenáct let učí na olomouckém Slovanském gymnáziu a zároveň externě didaktiku na Přírodovědecké fakultě UP, žije se svým manželem Oldřichem v upraveném dvojdomku na kraji hanácké vesnice Kožušany. V Davidově rodné vísce o osmi stech obyvatelích je fotbalové hřiště, sportovní hala, hraje se tu florbal, volejbal i hokejbal. Ale prim má kopaná: ostatně Oldřich Rozehnal coby trenér přivedl kožušanské mužstvo do I. A třídy.
V domku má svůj pokojík, plný dresů a fotbalových trofejí i David Rozehnal, obránce, který vystřídal kluby v Bruggách, Paříži, Newcastlu a nyní působí v Laziu Řím. ,,Máme poměrně velkou zahradu a Davidovi bylo kolem deseti. Vždycky se běžel pochlubit, kolik udělá koníčků na pravé noze, těch zvládl i padesát," vzpomíná paní Rozehnalová. ,,Já ho chválila, ale můj manžel říkal: A kolik jich uděláš na levé?" Dnes kope David oběma nohama stejně: i díky výchově pana Rozehnala.
Jako malý začínal David s maminčinou oblíbenou házenou, ale zvítězil fotbal - stejně jako u bratra Marka, který se však kvůli onemocnění na střední škole nemohl věnovat sportu vrcholově. ,,David je a byl houževnatý, není to taková štika jako třeba Tomáš Rosický. Na dovolené ráno vybíhal trénovat, dodržoval vše, co mu trenéři nakázali," vzpomíná paní Rozehnalová. Dnes vídá svého syna zhruba třikrát do roka. ,,Vrcholový sport je řehole," posteskne si, ,,ale naštěstí svého vnuka Luku a snachu Peťu vídám častěji." 
Když přijede David domů do Kožušan, nesmí na stole chybět jeho oblíbená babiččina mramorovaná bábovka nebo oříškové koláčky z překládaného těsta. ,,Vždycky byl precizní, i v jídle. Musel mít na stole jen libové maso," vypráví paní Rozehnalová krásnou češtinou. Jeden z nejtěžších okamžiků byl pro ni odjezd syna do belgických Brugg: paradoxně i proto, že s ním jela jeho budoucí manželka Petra. ,,Měla rok a půl do státnic. Já bych nebyla nadšená, kdyby se moje dcera jen tak rozhodla a odjela za nějakým fotbalistou."


Autogram

9. června 2010 v 13:28 Kontakt
Chcete autogram?

LOSC LILLE METROPOLE
Domaine de Luchin
Grand Rue BP 79
59 780 Camphin-en-Pévèle