Rozehnal dál sní svůj španělský sen

16. března 2010 v 8:00 |  Články
Hráč Hamburku stále věří, že si zahraje ve španělské lize.
David Rozehnal je světoběžník. Za svou kariéru už oblékl dres mnoha klubů v mnoha zemích. Hrál v Belgii, Francii, Anglii a v Itálii. Teď je jeho domovem německo, kde obléká dres bundesligového Hamburko. Přesto snem českého reprezentačního obránce zůstává přání zahrát si jednou nejvyšší španělskou ligu.

"Uvidím, zda mě bude nějaký španělský klub chtít koupit"

Devětadvacetiletý fotbalista se s tím svěřil v dnešním rozsáhlém rozhovoru pro belgický list La Derniere Heure. Německá liga, v níž nyní hraje, podle něj stojí nad mnohými opěvovanou Premier League. "V Anglii když se střetnete s klubem z nižších pater tabulky, tak je to víc boj než fotbal. Tady v Německu je to stále o hře. A stadiony jsou neustále plné, to je úchvatné," uvedl bývalý hráč FC Bruggy. "Vždycky jsme měl sen: zahrát si ve Španělsku. Uvidíme, jestli mě bude chtít nějaký španělský klub jednou koupit," podotkl šedesátinásobný reprezentant.

Rozehnala, jenž strávil v Bruggách tři sezony, čeká ve čtvrtek s Hamburkem úvodní zápas osmifinále Evropské ligy proti Anderlechtu Brusel, za který by měl nastoupit Ondřej Mazuch. "Osobně ho neznám, ale vím, že v Anderlechtu odvádí dobrou práci. Pokud bude takto pokračovat, nebude dlouho trvat a dostane pozvánku do národního týmu," míní.
 


Aktuální články

Reklama