Zkušený Rozehnal: Bude to nová zkušenost

14. listopadu 2009 v 12:00 | tn.cz |  Články
Stoper národního týmu si přeje úspěšný vstup do nové éry fotbalové reprezentace.

David Rozehnal byl ještě celkem nedávno zván do národního týmu jako jeden z nadějných fotbalistů, nyní stačila jedna neúspěšná kvalifikace, která prosela kádr, a z vytáhlého stopera se stal jeden z nejzkušenějších hráčů. V současném výběru pro turnaj v Al-Ajnu je ve svých devětadvaceti letech druhým nejstarším a s 58 starty dokonce vůbec nejzkušenějším reprezentantem. I proto se už Rozehnal začal řadit mezi starší hráče.

"Věk nezastavíte a pokud dojde k takové výměně jako před touto akcí, pak to musím pocítit. Kolem mě jsou téměř výlučně samí mladí a perspektivní kluci," rozhlížel se obránce, který od léta nastupuje už v šesté ligové soutěži, tentokrát v dresu Hamburku.

Letní přestup, nové angažmá ani nepovedený úvod sezony a ztráta místa v základní sestavě českého týmu ho však na rozdíl od několika bývalých spoluhráčů nevedla k rozhodnutí dát reprezentaci vale.

"To zase ne. Dlouho mi trvalo, než jsem si svoje místo vydobyl. A i když jsem v závěru kvalifikace jen vysedával na lavičce, na mém názoru se nic nezměnilo. Hamburk je pro mě prioritou, národní tým velkou ctí," vyprávěl jeden ze dvou současných reprezentantů, kteří ještě pamatují třetí místo na Euru v Portugalsku.

Nové spoluhráče ještě pořádně nepoznal

Od té doby se toho ale v mužstvu hodně změnilo. Rozehnal proto na středečním srazu někdy tápal, který z nových spoluhráčů proti němu zrovna stojí. "Ne že bych nevěděl, o koho jde, ale všechny nestačím v různých ligách pozorovat. V tom však problém nevidím. Budeme mít teď několik dnů na to, abychom se poznali," řekl s úsměvem.

Jemu samotnému se začalo v Hamburku v poslední době dařit. Po angažmá v Olomouci, Bruggách, Paris St. Germain, Newcastlu a Laziu zřejmě našel konečně klub, kde setrvá delší čas.

"Pokud bude zájem, asi bych se zde rád usadil, možná až do konce kariéry. Je to pěkné město, právě nám tam dodělávají nový byt a nejdéle od začátku příštího roku zde už bude se mnou i rodina. V klubu všechno funguje na skvělé úrovni, sešla se dobrá parta v kabině," vyjmenoval důvody, proč by se z fotbalového tuláka mohl přeměnit na trvalou oporu klubu z německého přístavu.

V nejbližší dnech ho ale čekají reprezentační povinnosti v Emirátech a Rozehnal se na cestu do fotbalové exotiky těší. "Nikdy jsem v podobné oblasti nebyl, s fotbalem pak nejdále Turecku. Bude to nová zkušenost; musíme si dát pozor na velký rozdíl teplot kvůli zdraví a čeká nás dlouhý let, přesto se tam těším. A nejlépe by bylo, pokud bychom tam odsud přivezli hned na úvod nové éry úspěch," upozornil, že přes neobvyklé soupeře i podmínky fotbalisty zajímají hlavně výsledky. 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama