Rozehnal je teď v Bílkově mateřské školce největším mazákem

13. listopadu 2009 v 12:32 | sport.cz |  Články

Pořád se cítí jako mladík, přitom v Bílkově družině už působí jako veterán. Na příkladu obránce Davida Rozehnala je dobře patrné, jakou generační obměnou fotbalová reprezentace momentálně prochází. Devětadvacetiletý stoper Hamburku je po třicetiletém brankáři Drobném druhý nejstarší. A 58 mezistátních startů mu stačí na titul nejzkušenějšího muže národního týmu.

Turnaj ve Spojených arabských emirátech bude pro nového kouče fotbalové reprezentace příležitostí k otestování řady mladých hráčů. Zkušený David Rozehnal si tak opravdu může připadat jako mazák v mateřské školce. A to mu přitom ještě nebylo ani třicet let a v mezistátních duelech zatím nepřekročil šedesátku startů.

"Svým věkem bych tady snad ani neměl být," usměje se. "Pořád se cítím mladý, ale když se dívám kolem sebe, už jsem prostě ten starší, co by měl rozdávat rady. Na to si musím teprve zvyknout."
Z výběru, který se před turnajem v Al Ainu sešel v Praze, se mu počtem startů blížil jen záložník Plašil. Ten však onemocněl a zůstal doma, takže se dá očekávat, že právě Rozehnal převezme v úvodních dvou duelech nové Bílkovy éry kapitánskou pásku. "Tím jsme se zatím nezabývali. Pro mě je podstatné, že mi trenér hned den po svém zvolení volal a potvrdil, že mě chce v nároďáku dál mít. A já se do reprezentace pokaždé těším," ujišťuje zkušený obránce.

V Hamburku je zatím osiřelým námořníkem

V létě přestoupil z Lazia Řím do Hamburku a v přístavním městě je zatím sám. Bydlí na hotelu a čeká, až bude připraven vybraný byt, aby za ním mohla dorazit i rodina. "Řím je krásný, ale také přístavní Hamburk se mi moc líbí. Sám bych tam měl zůstat nejdéle do konce roku."
Uvědomuje si, že po zahraničních angažmá v Bruggách, Saint Germain, Newcastlu a Laziu už by měl na této štaci zakotvit na delší dobu než v předchozích případech. "Pokaždé jsem si říkal, že se v klubu uchytím na delší dobu. Nedařilo se to, ale v Hamburku tomu opravdu věřím. Nějak cítím, že by to mohlo být to pravé. V klubu všechno funguje na nejvyšší úrovni, v kabině se sešla dobrá parta. A tak bych chtěl zaujmout, vybudovat si postavení v mužstvu a dopracovat se k prodloužení smlouvy. A kdo ví, třeba by byla poslední a v Hamburku bych zakončil kariéru..."
Elegantní obránce to říká navzdory zjištění, že v bundeslize bude muset přitvrdit, aby se v Německu neztratil. "Už jsem stihl jednu žlutou a jednu červenou kartu, to je víc než za poslední léta," culí se. "V bundeslize se hraje rychlejší a důraznější fotbale než v Itálii. Na tréninku tam panuje jiný zápal do hry, takže první dva týdny jsme chodil domů hodně utahaný. Snažím se hrát v soubojích čistě, ale budu se muset přizpůsobit německému stylu, abych tam vydržel," slibuje si Rozehnal.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama