Kapitán Rozehnal: Tak pánové, příště musíme být lepší

20. listopadu 2009 v 7:26 |  Články
Mladších a nezkušených spoluhráčů se zastal, ale zároveň kapitán českých fotbalistů David Rozehnal zdůraznil: "Příště už to musí být lepší."
Devětadvacetiletý stoper Hamburku jako kapitán vedl národní tým podruhé v kariéře. Poprvé to bylo předloni v závěru kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2008, na Kypru tým zvítězil 2:0.
V neděli večer však spoluhráče za výsledek ani za výkon chválit nemohl, Češi na turnaji v Al Ainu po bezbrankové remíze podlehli domácím Spojeným arabským emirátům na penalty 2:3. A Rozehnal kolaps v rozstřelu začal.


"Zkazil jsem to hrozně a to je hodně slušně řečené," přiznal.

Nejen penalty se vám nepovedly. Souhlasíte?
Je jasné, že nikdo z nás nadšený být nemůže. Nepodali jsme výkon, na který jsme měli. Stoprocentně to mělo být lepší. Kvalitní hráče tady máme.

Opravdu si to myslíte?
Kvalita v národním mužstvu je a vždycky tady bude. Ale prostě tenhle zápas nám nevyšel. Terén nebyl nejlepší, rozhodčí nebyl nejlepší, výkon nebyl ideální, penalty byly hrozné. Čekalo se od nás víc, to všichni víme. Naštěstí je to jen příprava. A my všichni bychom si z ní měli vzít ponaučení.

To fotbalový národ uvidí ve druhém utkání na turnaji, ve středu vás čeká Ázerbájdžán.
Ještě bych chtěl říct, že nikdo zase nemohl čekat, že nám to hned bude šlapat. Nechci se vymlouvat, ale je tu spousta nových hráčů, nejsme na sebe zvyklí. Snažili jsme se do zápasu dát všechno, v tom problém nebyl.

Tak v čem?

Prostě nejsme sehraní, hra nám haprovala. V první půli to ještě celkem šlo, ale pak nás domácí přehrávali. Nestačili jsme, jen jsme běhali bez míče.

Všiml jste si, jestli mladí hráči byli nervózní?

Když jsem před lety za národní mužstvo hrál poprvé já, necítil jsem se zrovna v pohodě. Ale každý nějak začít musí. Všichni byli nažhavení, nikdo se neschovával, všichni chtěli hrát. Ale nebyli jsme si schopni vyhovět, protože v tomhle složení jsme spolu nikdy nehráli.

Co jste dělali špatně?
Měli jsme hru zklidnit. Někdy jsme až moc zbrkle letěli dopředu a ztráceli míče. A zpátky jsme se nevraceli.

Vyčiníte mužstvu?
Když trenér bude chtít, tak se vyjádřím.

Co řeknete?
Kluci, hlavy vzhůru. Když nejde o život, tak jde o ... Znáte to, ne?

Ano, známe.

Byla to jen příprava. Sice jsme zápas nezvládli, ale fotbalový život jde dál. Nesmíme opakovat chyby, potřebujeme se víc poznat, sehrát. Když si příště budeme líp rozumět, bude to taky líp vypadat.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama