Fotbalista Rozehnal doufá, že na Slovensku nastoupí, ale neřeší, na jaké pozici

3. září 2009 v 9:00 | fotbalportal.cz |  Články
Devětadvacetiletý obránce Hamburku David Rozehnal si před rozhodujícím zápasem kvalifikace fotbalového mistrovství světa 2010 na Slovensku nepřipouští, že by český tým přišel o šanci dostat se na šampionát. Rozehnal to řekl ve středu novinářům při soustředění v Kunicích.
Podle Rozehnala jsou hráči národního týmu v optimálním rozpoložení. "Nálada je skvělá, vždycky byla. Všichni víme, o co hrajeme. Snažíme se náladu udržovat před sobotním zápasem, ve kterém půjde o všechno. Nesmíme si ten tlak připouštět, máme hráče, kteří působí v nejlepších evropských soutěžích a mají velkou kvalitu. Ty naše schopnosti musíme proměnit na hřišti," líčil Rozehnal.
"Snažím se na Slovensko připravit co nejlépe, ale nechci to přehánět, abych nebyl přemotivovaný. Doma jsme ten zápas nezvládli. Nemyslím na to, i když vím, že náš výkon nebyl dobrý. Když budeme hrát jako tým, jeden za druhého, zvládneme to. Měli bychom mít v hlavách jen tento zápas," dodal devětadvacetiletý fotbalista.
Rozehnal nastoupil v posledním utkání za reprezentaci trochu netradičně na postu defenzivního záložníka, přestože předtím hrál hlavně na stoperu. "Jsem rád i za ten poločas proti Belgii. Je to rozhodnutí trenéra, na jakém postu budu hrát, jestli mě vůbec postaví. Na pozici defenzívního záložníka jsem hrál už ve Francii a docela jsem si tam věřil. Nastoupit v záloze mi nedělá problém," uvedl.
Hráč Hamburku přiznává, že o něco lehčí úlohu má právě v záložní řadě. "Jsou to dva rozdílné posty, co se týče pohybu a také bránění. V záloze si můžete víc dovolit, protože za sebou máte ještě další schopné hráče, navíc občas se dá i zaútočit. Na stoperu je za vámi jen gólman, takže je tam mnohem větší zodpovědnost. Ale střední záložník toho zase mnohem více naběhá, hráč musí mít lepší fyzickou přípravu," ví Rozehnal.
Český tým se pod vedením trenéra Ivana Haška ve středu zaměří už na nejbližšího protivníka - Slováky. "Odpoledne si asi řekneme nějaké taktické věci, ještě je ale pár dní čas. Některé věci jsme si už procvičili na minulém srazu před Belgií. Je to o tom, abychom si během tohoto týdne v herních zápasech na tréninku vyzkoušeli co nejvíce možností. Všechno leží pouze na nás, všichni mají v hlavách jen vítězství. To by nás zase mělo nakopnout směrem dopředu. Doufejme, že soupeři před námi ještě ztratí," věří devětadvacetiletý defenzivní obránce či záložník.
Hráči národního mužstva také chystají překvapení pro Milana Baroše, který se v noci na středu poprvé stal otcem syna. "Chystáme pro něj něco speciálního. Je to dobře, že se stal otcem. Snad bude mít čistou hlavu a bude ještě více nabuzený. Myslím, že mu to pomůže," zakončil Rozehnal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama