Rozehnal: Gól byl ušmudlaný, ale počítá se

13. srpna 2009 v 9:00 | čtk |  Články
Fotbalistu Davida Rozehnala už nemusí budit ze snu nula na kontě vstřelených reprezentačních branek. Devětadvacetiletý defenzivní hráč musel více než pět let čekat na to, až v národním týmu pokoří soupeřova brankáře.


Nová akvizice Hamburku smůlu protrhla až dnes v přípravném utkání proti Belgii, při svém 57. reprezentačním startu, a zpečetila vítězství 3:1.

Rozehnal však málem atakoval neslavný rekord Jiřího Němce, který v českém národním týmu ukončil střelecké trápení až ve svém 60. utkání. Rozehnal měl prý dnes i kus štěstí.

"Byl to ušmudlaný gól, ale počítá se. Jsem rád, že už i v reprezentaci mám střelecký zápis. Pro mě je ale hlavní, že jsme zápas otočili a získali sebevědomí před koncem kvalifikace," usmíval se Rozehnal po utkání.

Duel měl pro Rozehnala prestižní nádech, vždyť v belgických Bruggách strávil své úvodní dvě sezony po odchodu z Olomouce. A zrovna se prosadil proti brankáři Stijnu Stijnenovi, s nímž právě v Bruggách čelil soupeřovým nájezdům. "Takhle jsem to nevnímal, hlavně jsem byl rád, že jsem některé kluky po čase viděl," uvedl Rozehnal.

Když se před druhým poločasem Rozehnal s belgickým brankářem srdečně zdravil, asi jej nenapadlo, že v 79. minutě svého někdejšího parťáka překoná po rohovém kopu dorážkou zblízka.

"Nějak jsem se tam prostě nachomýtl," popisoval Rozehnal svoji první reprezentační trefu. "Ještě že jsem na tom dobře se strečinkem, protože nohu jsem musel dát pořádně vysoko," připomněl Rozehnal s úsměvem, že takřka akrobatickou pozici přestál bez úhony. "Kdyby tam byl nějaký obránce a šel do toho míče hlavou, tak mi asi rozhodčí odpíská vysokou nohu," přemítal Rozehnal.

Rozehnal je stabilním článkem reprezentace od února roku 2005. Plánoval, že jakmile v národním týmu vstřelí branku, odhalí pod dresem tričko s pozdravem pro svojí manželku Petru. Dnes měl pod dresem tílko s portrétem svého syna Luky.


"Tričko jsem měl nachystané už nějaký ten pátek. Dokládá to i to, že na této fotce je malému asi rok," žertoval Rozehnal, jehož synovi budou na podzim už dva roky. "Ale ten gól je pro celou rodinu," poznamenal.

Odchovancovi Sokola Kožušany možná dnes přineslo štěstí, že jej nový kouč Ivan Hašek postavil na post defenzivního záložníka, přestože dříve v reprezentaci nastupoval jako stoper.

"Ale takový typ vysokého hráče jako je David, do středu zálohy nemáme. Navíc už z jeho působení ve Francii vím, že tam hrál za Paříž výborně. Je silný v osobních soubojích, při presinku. Nezvyklou úlohu dnes zkrátka zvládl velmi dobře a navíc to korunoval gólem," chválil Rozehnala Hašek.

Sám Rozehnal nebyl nijak zaskočený, že musel nastoupit v záloze. Hrával na této pozici v Paris St. Germain i v Newcastlu. "Není to zase až taková novinka. Už jsem v záloze nastupoval proti hráčům kalibru Fabregase nebo Juninha a šlo to. Nebál bych se toho, abych tady nastupoval v reprezentaci," uvedl Rozehnal.
 


Aktuální články

Reklama