Rozehnal: Byly to nervy!

30. července 2009 v 7:48 | blesk |  Články
Doutnák k největší přestupové bombě českého fotbalisty hořel hodně dlouho a často jeho plamínek téměř uhasl. Nakonec přece explodovala. David Rozehnal, stoper reprezentačního týmu, včera definitivně přestoupil z Lazia Řím do Hamburku.

Přestupová částka okolo 200 milionů korun z vás dělá šestého nejdražšího českého hráče v historii. Jaký je to pocit proniknout mezi marketingovou elitu?
"Tak takhle jsem o tom vůbec nepřemýšlel. Jste první, kdo mi řekl, kam jsem se na tomto žebříčku zařadil. Lhal bych, kdybych prohlašoval, že mě to netěší. Ale peníze nebyly v mém přestupu na prvním místě. O těch jednaly mezi sebou kluby."

Za přibližně stejnou cenu šel kapitán brazilské reprezentace Lucio z Bayernu Michov do Interu Milán. Máte vysvětlení, proč devětadvacetiletý český stoper měl stejnou cenu?
"Znovu upřímně opakuju, že jsem nepřemítal nad tím, jakou mám cenu. Ptejte se spíš mého manažera pana Zíky. Asi rozhodla poptávka. Měl jsem smlouvu s římským Laziem ještě na tři roky, Hamburk mě chtěl, zajímal se o mě trenér Bruno Labbadia. Přiznávám, že mě to těší, a vím, že se budu muset snažit, abych Hamburku aspoň částečně vynaložené prostředky splatil."

Jednání se táhlo skoro čtrnáct dní. Byly to nervy?
"Byly, to mi věřte. Už jsem si přál, aby se to nějak rozseklo a konečně jsem někam patřil. Trenér Ballardini se mnou hovořil, řekl mi, že mě chápe a přeje mi štěstí. To bylo příjemné. Na druhé straně mi jasně řekl, že mě nemůže zařadit na soustředění do týmu, když neví, jestli zůstanu. Čtrnáct dní jsem žil jako na houpačce, jednou už byla smlouva téměř podepsaná, pak se všechno oddálilo. Teď už mám klid a jistotu."

Je pro vás hodně příjemné, že v týmu potkáváte krajana a reprezentačního spoluhráče Davida Jarolíma?
"Samozřejmě. Před přestupem jsme si několikrát volali, Hamburk mi doporučil. Spoléhám trochu na něj, že mi v začátcích pomůže. Nejen na hřišti a v šatně, ale především v soukromém životě. Pomůže mi zařídit telefon, vybrat baráček, aby se ke mně co nejdříve přestěhovala rodina. To považuju za nejdůležitější. Při mých předchozích štacích jsem se setkal v mužstvu s krajanem jen jednou. Teď v Laziu, když přišel útočník Libor Kozák z Opavy. Ale ten hrál více za juniorku, za Primaveru, jak se jí v Itálii říká. S Davidem to bude něco trochu jiného."

Vidíte, narazíte nejen na Čecha a dokonce na kapitána týmu. Nehřešíte trochu na to, že u něj budete mít výsadní postavení?
"Jen ať mě na hřišti, když se mi něco nepovede, pořádně seřve. Nebudu se tomu bránit. Má na to rozhodně právo. Je obdivuhodné, co v Hamburku dokázal, zaslouží si největší uznání. Jenom před ním smekám."
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama