Dobrodružná kariéra Davida Rozehnala

31. července 2009 v 12:00 | idnes.cz |  David Rozehnal - nejen životopis
Olomouc: 1998-2003
(72 ligových zápasů/2 góly)

"Tam jsem se naučil, jak se hraje ligový fotbal a v říjnu 1999 si odbyl premiéru v lize. Největší sodu mi dal trenér Kalvoda. Hustil do mě, ať jsem důraznější, ať nemám slitování. A po jednom zápase za béčko, který se mi nepovedl, na mě spustil: "Cos to předvedl? Jestli chceš takhle pokračovat, sbal si věci a vypadni." To byl klíčový moment, po kterém jsem se odrazil až za zlatem na mistrovství Evropy z jednadvacítek."

Club Bruggy: 2003-05
(50/1)

"Důležitý mezistupeň. Mohl jsem si osahat, jak to chodí venku. Belgická liga není špatná, ale pořád pod úrovní těch nejlepších. Vyhrál jsem svůj první a zatím poslední ligový titul v životě a poprvé si zahrál Ligu mistrů. Tenkrát i v masce, protože jsem měl naštíplou lícní kost. Druhý rok mi bohužel trenér přestal věřit. Cítil jsem nevraživost, že Belgičanům beru práci. Přestup do Paříže přišel v pravou chvíli."

Paříž SG: 2005-07
(75/1)

"Nádherné město, nádherný život. Bydleli jsme v Saint-Germain, blízko tréninkového centra, vlakem jsme byli za 20 minut na Champs-Elysées. Jenže na hřišti nebyly výsledky. Měli jsme hrát o titul, místo toho jsme se v tabulce plácali. Výhra ve Francouzském poháru byla jen malá náplast. Já hrál vlastně pořád, neměl jsem žádný důvod odcházet, ale když přiletěla nabídka z Anglie, nešlo ji odmítnout."

Newcastle United: 2007-08
(21/0)

"Anglická liga, jeden z mých fotbalových snů. V jedné kabině s Owenem nebo s Vidukou, navíc se nám narodil malý Luka, takže nádhera. Jenže to angažmá prostě nevyšlo. Newcastle nám nesedl, pořád byl pošmourno a na hřišti se mužstvo trápilo. Místo bojů o poháry jsme hráli o padáka. Byl jsem rád, když se ozvalo Lazio. Odešel jsem v pravý čas, protože s Newcastlem to šlo z kopce, letos sestoupil."

Lazio Řím: 2008-09
(38/0)

"Jako na houpačce. Vzali si mě nejdřív na hostování, ale zaplatili velké peníze, což naznačovalo, že mě vážně chtějí. Jenže trenér Delio Rossi měl jiné plány. Dlouho mi trvalo, než jsem se chytil. V Itálii je po taktické stránce všechno rozpitvané do detailu. Počínaje vlastním pohybem na hřišti, konče rozebíráním u videa. Pro mě to byly novinky. Nakonec jsem si zvykl a pomohl Laziu vyhrát Italský pohár. Navíc jsem ve finálovém rozstřelu proměnil penaltu. Krásný pocit. Mohl jsem zůstat, Řím je nádherné město plné sluníčka, ale zkusím štěstí v Hamburku."

 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama