Červen 2009

Přestoupí Rozehnal? Zájem o jeho služby má německý Hoffenheim

18. června 2009 v 7:00 | idnes.cz
Olomouc, Bruggy, Paříž SG, Newcastle, Lazio a možná německý Hoffenheim. Fotbalista David Rozehnal možná opět půjde o dům dál.

Záleží nejspíš jen na souhlasu reprezentačního stopera a stane se posilou sedmého týmu minulého ročníku bundesligy.
Rozehnal je zatím nejvýznamnějším jménem mezi českými hráči, kteří mohou brzy změnit dres. Tady je výběr těch, o nichž se v této spojitosti hovoří.
David Rozehnal: Hoffenheim? Ralf Ragnick, kouč německého vesnického týmu s ambicemi, má o Rozehnala velký zájem. Má pro něj připravenou čtyřletou smlouvu, jež by mu podle všeho vynesla víc peněz, než má v Římě.
Obránce přesto váhá: v Laziu se sice v poslední době trápil, šanci však spatřuje v tom, že klub vyměnil trenéra. "Rozhodnout by se mělo v nejbližších dnech," říká Pavel Zíka z manažerské agentury Sport Invest, jež obránce zastupuje.

Rozehnala chce špička Německa

17. června 2009 v 21:58 | aktuálně.cz
Přestupové šílenství momentálně řádí hlavně kolem Realu Madrid a největších jmen světového fotbalu. Ale ani čeští hráči zřejmě nezůstanou na letním trhu opomenuti.
A adresu by mohlo změnit hned několik českých reprezentantů. Už čtvrtou špičkovou evropskou soutěž by v kariéře mohl okusit stoper David Rozehnal.
Po Paris St.Germain, Newcastlu United a současném působení v Laziu Řím by mohl olomoucký odchovanec zamířit do německé Bundesligy.
"Mohu potvrdit, že se o Davida Rozehnala zajímá špičkový německý klub. Jednání probíhají," prozradil deníku Aktuálně.cz agent Pavel Zíka z agentury Sportinvest.
Ještě před odchodem do Newcastlu se o Rozehnala zajímala Borussia Dortmund při hledání náhrady za Christopha Metzeldera. Tehdy, ale pařížský klub nabídku čtyř milionů eur z Vestfálska odmítl.
Rozehnal po slibném začátku v Newcastlu vypadl ze základní sestavy a následně putoval na hostování do Lazia, kam nakonec minulé léto za zhruba 124 milionů korun přestoupil.
I v římském celku však český zadák na jaře na čas vypadl ze základní jedenáctky a jistý pokles výkonnosti a sebevědomí se promítl i do jeho reprezentační formy při utkáních se Slovinskem a Slovenskem. Ke konci sezony však znovu pravidelně nastupoval.