Možná se rozklepu za tři dny, říká Rozehnal, vítěz italského poháru + VIDEO

15. května 2009 v 9:50 | idnes.cz
Na vlasy mu padaly bílé konfety, Olympijský stadion v Římě křičel nadšením a on tančil s ostatními. Přes veškerou euforii, která v něm byla, vypadal střídmě, ostatně jako vždycky. "Možná se rozklepu za tři dny, až mi pořádně dojde, co jsme dokázali," říkal fotbalový obránce David Rozehnal, který se před středeční půlnocí stal vítězem Italského poháru.

Lazio Řím porazilo ve finále Sampdorii Janov v penaltovém rozstřelu. A držte se, právě český stoper šel zahrávat pokutový kop ve třetí sérii. VIDEO

To jste se o penaltu sám přihlásil?
Ale vůbec. Před rozstřelem za mnou přišel asistent s trenérem a řekli mi: Jdeš na to. Jako třetí v pořadí, jo? Tak jsem pokrčil rameny, což znamenalo, že souhlasím.

Copak jste nebyl nervózní? Kolik takových penalt jste v životě kopal?
V dospělé kariéře ani jednu! Natož tak důležitou. Naposledy jsem stál u penalty v žácích, to jsem ještě jako útočník dával hodně gólů. Samotného mě překvapilo, jak jsem byl ve středu v klidu. Nervozita? Nějak ke mně nedošla. Možná se rozklepu za tři dny, až mi dojde, před čím jsem stál a na co jsme dosáhli.

Penaltu jste proměnil jako mazák, jako někdejší brazilská hvězda Sócrates: dva kroky a rána pod břevno. To jste nacvičil kde?
Takhle to občas dávám na tréninku, proto jsem si říkal, že nebudu vymýšlet nic nového a udělám to stejně. Hlavně nekoukat na brankáře a na fanoušky Sampdorie, kteří stáli za brankou.

Penalta se vám povedla báječně a nakonec brankář Muslera vychytal v sedmé sérii triumf pro Lazio. Prožil jste hodně opojnou noc?
Byl to fantastický zážitek, hlavně kvůli fanouškům, kteří vytvořili nádhernou atmosféru. Viděl jsem pak plakat našeho doktora a spousta kluků měla slzy na krajíčku. Lazio ten zápas strašně prožívalo. Tahle sezona pro nás nebyla moc povedená, ale tenhle triumf ji napravil. Pro příští sezonu jsme v pohárech.

Jak jste to oslavili?
Víte, že zatím nijak? Po slavnostním ceremoniálu jsem pospíchal domů, v hledišti jsem měl manželku a taťku. Dlouho jsme si povídali, jaké to byly pro fanoušky nervy, já začal pomalu vypínat a teprve jsem pochopil, že se stalo něco velkého.

Vy už jste vyhrál s Bruggami belgickou ligu a s Paříží zase Francouzský pohár. Kam řadíte tuhle trofej?
Na úroveň Francie, protože belgická liga má trochu nižší úroveň. Každopádně to byla strašně těžká cesta. V osmifinále jsme porazili AC Milán na jeho hřišti až v prodloužení, v semifinále jsme dvakrát porazili Juventus. To je přece něco!

A jak je těžká zlatá trofej? Vnímal jste ji vůbec?
Vnímal, ale z dálky. Upřímně, já ji doteď neměl v ruce. Teprve v noci jsem si uvědomil, že jsem si na pohár ani nesáhnul. Ale co, ta trofej nepatří mně, ale nám všem. Patří Laziu.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama