Tři zápasy, deset gólů: To nepamatuju, přiznal smutný Rozehnal

8. února 2009 v 0:01 | idnes.cz |  Články


Pamatuje už poměrně hodně, ale aby jeho tým dostal ve třech zápasech deset gólů, to David Rozehnal v kariéře ještě nezažil. "Jsem z toho docela smutný," komentuje stoper fotbalové reprezentace špatnou sérii Lazia Řím v italské lize: tři porážky z posledních tří zápasů a hrůzné skóre 2:10.
Čím si zlé časy vysvětlujete?
Přišel na nás útlum. Začátek sezony byl přitom dobrý, pak přišlo období se střídavými výsledky, ale výkonnostně to stále šlo. Ale teď? Upřímně, není to dobré. Třeba naposled v neděli, kdy jsme prohráli doma tři nula s AC Milán: na první půli se z naší strany ještě dalo celkem dívat, po přestávce to ale byla bída.
A předtím jste prohráli doma 1:4 s Cagliari a pak 1:3 v Janově se Samdporií.
Nechtěl bych ty zápasy nějak extra rozebírat, nikoho navenek hodnotit, musíme si to vyříkat především sami mezi sebou. Ale podle mě je problém v našich hlavách. Fyzicky jsme na tom dobře, třeba já necítím ani na konci zápasů žádnou velkou únavu. Dostáváme ale hloupé a zbytečné góly.

Odráží se to i na atmosféře v týmu?
Určitě není nejlepší. Chceme bojovat o evropské poháry a teď ztrácíme body, což se nám může vymstít. Jsme rozčarovaní a nadšení nejsou ani fanoušci.

Ti jsou v Laziu docela ostří. Neberou tyhle porážky až příliš agresivně?
Bohužel je to přesně, jak říkáte. Když jsme prohráli v Janově, čekali na nás druhý den před bránou areálu, když jsme jeli na trénink. Nebylo to nic příjemného, spíš to bylo dost husté a drsné, vážně bych to nikomu nepřál. Samozřejmě, všichni nejsou takoví, ale ti, kteří tam na nás čekali, byli výhružní a arogantní, určitě nás nepřijeli v nepříjemných časech podpořit.

Měl jste z nich strach?
Neřekl bych strach, měli jsme tam policii. Ale ptal jsem se sám sebe, proč to dělají. Ano, jsme zodpovědní za výsledky a chceme makat, abychom špatnou sérii zvrátili. Jenže těm lidem, kteří u té brány stáli, nešlo nic vysvětlovat. Bylo to, jako byste mluvili do zdi. Zablokovali vjezd, takže nešlo projet a my s nimi museli mluvit. Ale bylo zbytečné jim říkat, že i my chceme nastartovat éru dobrých výsledků.

Proto trenér Rossi vyměnil v sestavě gólmana?
Nedokážu na to odpovědět, trenér se s námi o tom nebaví. Ale myslím, že máte pravdu.

Nemáte obavu, že kouč sáhne i do obrany?
Obavu ne, jsem zvyklý, že se sestava točí. Snažím se makat na sto procent, aby kouč neměl k výměně důvod. Poslední slovo má ale samozřejmě on.

Upřímně, jaký vlastně máte ze svých výkonů pocit? Cítíte, že máte podíl na tolika inkasovaných gólech?
Nerad se hodnotím, ale je pravda, že proti Cagliari jsem nezahrál dobře, byl jsem u několika gólů, párkrát mě přeletěl míč, měl jsem být lépe posunutý. Pak jsem na Sampdorii nehrál vůbec...

Kvůli nepovedenému utkání s Cagliari?
Je to možné, v hlavě jsem si to aspoň takhle zdůvodnil. Proti AC Milán to z mé strany snad nebylo úplně špatné, i když vizitka tří inkasovaných gólů rozhodně nevypadá dobře.

Trenér je známý tím, že mužstvo nechává takzvaně po škole, to znamená, že ještě po tréninku trénujete taktiku, třeba i pro bránění. Zvýšil se počet těchto nácviků v souvislosti se špatnými výsledky?
Nezvýšil. Pravda, po utkání na Samdorii jsme měli video, což tady nebývá často zvykem. Ale jinak po škole pořád zůstáváme tak jednou týdně. Ze začátku jsem se na to díval trochu udiveně, ale teď už to beru jako součást mé práce, která mi navíc může hodně pomoci: můžu díky tomu odstranit staré návyky, teď by mi snad taková příprava dokonce i chyběla.

I přes nevydařené období zůstávají v Laziu vysoké cíle?
Ano. Jsme sice desátí, ale na šesté místo, odkud se jde do Poháru UEFA, ztrácíme jen čtyři body. A ani na čtvrtou příčku, z níž se jde do kvalifikace Ligy mistrů, to není tak úplně daleko. Dostat se do Evropy je pro nás pořád velká výzva.

Bral jste i jako velkou výzvu zahrát si proti Beckhamovi, který teď v AC Milán působí?
Určitě. Je to velký fotbalista a také celebrita. Zahrát si proti němu byl zážitek. On bohužel přihrávkami zařídil dva góly ze tří, i proto jsme jasně prohráli.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama