Bod z Polska by byl málo, tvrdí pohodově naložený Rozehnal

9. října 2008 v 8:12
Přijel jako vyměněný. Na srazu české fotbalové reprezentace před kvalifikačními duely v Polsku a poté doma proti Slovinsku z legionáře v barvách římského Lazia Davida Rozehnala pohoda a báječné rozpoložení přímo vyzařuje. "Aby ne, když v Římě zažíváme opravdu moc pohodové období," svěřoval se David Rozehnal pro Sport.cz

Opravdu jste řekl - zažíváme?
Pochopitelně - já i rodina, která se za mnou po půl roce do Říma přestěhovala, takže jsme konečně všichni spolu. Finišujeme se zařizováním bytu, chystáme se na procházky uličkami v městě nad Tiberou, já v barvách Lazia pravidelně nastupuji a fotbal si zase naplno užívám.

Však jsme tvrdili - báječné Rozehnalovo období!
Za poslední rok určitě. V Newcastlu jsem měl dobrý start, ale pak se všechno nějak podivně zvrtlo, první půl rok v Římě byl také trochu zvláštní, neboť jsem v Laziu hostoval a pravidelně nehrál, teď je ale všechno jiné.

Zvláště, kdy vaše Lazio vede italskou ligu a je největším překvapením soutěže.
Opravdu hezky se na současnou tabulku italské ligy kouká, ale podle mého jsou mistrovské ambice klubu, o nichž už někteří spoluhráči mluví docela nahlas, přece jen předčasné. Je pochopitelně příjemné, že za námi figuruje Inter, AC, Juventus, městský rival AS Řím a další velké kluby, jenže nás čeká ještě moc a moc zápasů. Pokud však budeme v podobném stylu pokračovat, na účast v evropských pohárech bychom dosáhnout měli.

Jenže právě poslední zápas proti Lecce se vám moc nepovedl, neboť na domácím hřišti jste remízou ztratili první body!
Už nejsme takovým překvapením, jako v úvodu sezóny, takže soupeři se na nás důkladně chystají. Lecce nás překvapilo presinkem už na naší polovině, s nímž jsme si absolutně nevěděli rady. Po změně stran jsme hráli už jen na jejich půlce, jenže oni bránili v deseti lidech a bylo těžké jejich defenzívu překonat. Pár minut před koncem jsme ale bod přece jen zachránili.

Fanoušci Lazia musí asi zažívat obrovskou euforii, vy musíte být obletováni a oslavováni od rána do večera.
Bude záležet jen na nás, jak si jejich přízeň udržíme. Při posledním utkáních jich přišlo čtyřiačtyřicet tisíc. V obrovitých ochozech Olympijského stadiónu se sice trochu ztráceli, ale za poslední léta to byla vůbec nejvyšší návštěva. Doufám, že jsme remízou diváky neodradili.
Daří se ovšem nejen Laziu, ale i vám. Na rozdíl od jarního hostování, o němž jste se zmiňoval, hrajete od začátku podzimu pravidelně a startů na vašem kontě kvapem přibývá...
Z toho mám vůbec nejlepší pocit. Nejenže hraji kvalitní ligu, ale navíc pravidelně nastupuji. Vždyť já za celý podzim začínal jen dvakrát na lavičce - jednou jsem šel na hřiště po pětadvaceti minutách, podruhé v závěru zápasu.

Při nadcházejících kvalifikačních zápasech české reprezentace si můžete být jistý, že se v základní sestavě objevíte. S nejbližším protivníkem, jimiž budou v sobotu Poláci, máte ostatně dost čerstvé zkušenosti, neboť jste proti nim nastoupil v únoru v přípravě na Kypru.
Raději nepřipomínat, protože utkání nám moc nevyšlo a rozhodně bychom nechtěli dopadnout stejně.

Takže namísto prohry, jako v Larnace, tentokrát alespoň bod?
Bod je málo, musíme mít nejvyšší cíle a chtít v Polsku vyhrát, čímž rozhodně nemíním sobotního soupeře podceňovat. Musíme přece v kvalifikaci myslet na to, abychom měli co nejdřív největší možný počet bodů, protože jakmile bude skupina rozhodnutá, bude se nám dýchat i hrát daleko lépe.

Jenže Poláci nejsou žádní nazdárci. Na Kypru vás porazili, a i když podobně jako česká reprezentace na EURO vyhořeli, fotbalovou kvalitu pořád představují.
To nepopírám. Jenže pouze z prohry v přípravném duelu na Kypru vycházet nemůžeme. Bylo to totiž zvláštní utkání, v němž na lavičce chyběl trenér Brückner, sestavu poznamenala zranění, k tomu se přidala únava z cestování. A navíc jsme dělali chyby, jež se nesmí v sobotu v Chorzówě rozhodně opakovat.

Třeba?
Hráli jsme s až příliš vysunutou obranou, kterou Poláci překopávali a jejich útočníci pak sprintovali do šancí. Tak nám ostatně dali dva góly, přičemž další příležitosti promarnili. A to nemluvím o nasazení, jež bude v našich řadách určitě daleko větší, než v únoru na Kypru.

Poláci žili dost dlouho v nejistotě, zda k zápasu vůbec nastoupí, neboť po sporech jejich fotbalového svazu s vládou FIFA hrozila, že utkání kontumuje. Myslíte, že zmiňované pohrůžky a ultimata mohou na sobotním soupeři zanechat stopy?
Může je to nalomit, může je to ale zároveň vyburcovat, protože vzpomínané spekulace a panující nejistota se může projevit dvousečně. My se ale na nic podobného spoléhat nemůžeme, protože podstatnější bude, abychom se soustředili sami na sebe.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama