Rozehnal: Věříme, že penalty nebudou

15. června 2008 v 11:48 | sport.cz |  Články
Porazit v neděli Turecko v normální hrací době a nestresovat se při penaltách, který by následovaly v případě remízy. Takový je vysněný scénář Davida Rozehnala.
Český obránce prý nepochybuje o tom, že český tým do čtvrtfinále na úkor Turků postoupí.
"Samozřejmě o té možnosti penaltového rozstřelu víme. Ale bylo by špatné si to před zápasem připouštět. Pevně věřím, že na žádné penalty nedojde," prohlásil Rozehnal na dnešní tiskové konferenci v Seefeldu.
Nechtěl ani spekulovat o tom, zda by si v rozstřelu míč na puntík postavil. "Nevím, naposledy jsem penaltu kopal snad jako sedmnáctiletý kluk.
A v nároďáku jsou na penalty jiní vyvolení. Ale kdyby mi trenér řekl, tak bych šel," uvažoval Rozehnal.
Podle zadáka Lazia Řím by pro tým mohlo být pohromou, kdyby reprezentanti do rozhodujícího duelu vstoupili s myšlenkami na remízu.
"Do zápasu se s tím prostě jít nedá. Naším záměrem bude jít jednoznačně za vítězstvím a rozhodnout v normální hrací době," tvrdil Rozehnal.
Češi by se prý měli inspirovat svým výkonem proti Portugalsku, kterému sice ve středu podlehli 1:3, ale herně nepropadli.
"Samozřejmě, byly tam i chyby a i já vím, že to z mé strany nebylo zdaleka ideální. Ale když na ten zápas navážeme a nedostatky odstraníme, tak o ten výsledek strach nemám," věřil Rozehnal.
Připustil, že v neděli nastoupí k jednomu z nejdůležitějších zápasů kariéry. Kdo s koho, to bude nedělní bitva s Tureckem, po níž už nebude existovat možnost nápravy.
Matematika je jasná, vítěz si proklestí cestu do další fáze mistrovství, poražený odjede předčasně domů.
Rozehnal ani ve čtvrtek, kdy měli fotbalisté úplné volno, nedokázal z hlavy vytěsnit myšlenky na dění na mistrovství.
"Je opravdu těžké na to nemyslet. Probíral jsem si jak zápas s Portugalskem, tak i ten, který nás čeká s Tureckem," líčil Rozehnal.
Vůbec se prý nedívá za hranici základní skupiny, i když je už teď jisté, že by Češi v případě postupu narazili na Chorvaty.
"Nejprve musíme porazit Turky a až pak můžeme přemýšlet o tom, na koho můžeme jít. Takové myšlenky jsou teď předčasné," přemítal Rozehnal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama