Rozehnal věří, že český tým má perspektivu

18. června 2008 v 9:09 | pravo.cz, sport.cz |  Články
Obránce David Rozehnal patřil na ME k nejlepším českým hráčům. Udělal jen jednu větší chybu v duelu s Portugalskem, po níž padl první gól. Jinak především ve vzduchu odvedl výbornou práci a patří k borcům, na nichž může nový trenér stavět. Už to dávno není "baroko", jak jej před lety nazval trenér Brückner. Vyrostl v důrazného stopera, krále vzduchu, který se snaží chodit i do zakončení. V reprezentaci zatím bez gólového efektu.
"Moje výpady dopředu vyplývají vždy ze situace. Prvořadým úkolem je samozřejmě obranná činnost. Nemám žádný problém jít s míčem dopředu. Možná to jsou trochu pozůstatky mých útočnických začátků, že si troufnu i na kličku. Kdybych se najednou zastavil, někomu míč kopnul a utíkal zpátky, bylo by to nefotbalové. Umím si situaci pohlídat a nevzpomíná si, že bych po nějakém svém výletu pak vzadu chyběl. Jen mě mrzí, že jsem se nedostal na EURO k pořádnému zakončení. Na první gól v reprezentaci si musím ještě počkat," přiznal.
Když přijde řeč na zápas s Tureckem, zvážní. Ani s odstupem času nedovede najít vysvětlení. "Vést čtvrt hodiny před koncem 2:0 a ještě minutu před závěrečným hvizdem hrát o penalty, a pak všechno ztratit, to je neuvěřitelné... Nemám pro to vysvětlení ani s odstupem času. Po třetím gólu mi blesklo hlavou jediné... Je to v pr.... Já nemluvím sprostě, snad mi všichni prominou, ale opsat ten pocit jiným výrazem by nebylo výstižně," pravil tichým hlasem.
Hned se ale dívá dopředu. "Teď máme volno. Každý z nás se s tím bude prát sám. I když tohle vyřazení bude bolet hodně dlouho, život ani fotbal nekončí. V srpnu hrajeme přípravu v Anglii, na podzim začíná kvalifikace o mistrovství světa. Pořád je o co hrát. Skončil trenér Brückner a s ním i jedna éra. Naposledy jsem si zahrál s Honzou Kollerem a Tomášem Galáskem... Budou chybět. Věřím, že Marek Jankulovski zůstane. Máme ale další šikovné hráče. S českým fotbalem to nevidím do budoucnosti nijak černě," rozloučil se Rozehnal.
Petra Rozehnalová o telefonátu s manželem po zápase s Tureckem
"Nikdy jsem takový telefonát po utkání s Davidem nezažila. Mlčel. Neříkal nic. Cítila jsem, jak je z toho zdrcený… Co jsem v takové chvíli říkala? Asi to byla spousta nesmyslů, ale hlavně jsem se snažila mu říct, že není sám, že tu jsme my dva s Lukou, že ho máme rádi a těšíme se na něj. Davida znám dobře a vím, že nemá smysl ho po zápase utěšovat. Na to on není. Snad mu moje slova alespoň trochu ulehčila. Dokážu se vžít do jeho pocitů. Muselo to být hrozné."
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama