Kritizovaný hráč nejlepším bekem

15. června 2008 v 11:45 | sport.cz |  Články
Kritizovaný hráč nejlepším bekem
Rozehnal, král obrany?!

Fanoušci mu spílají, technologie ho vynáší do nebes. Český stoper David Rozehnal je podle aktuálních statistik nejlepším obráncem šampionátu.
Systém Castrol Performance Index, který pomocí osmi párů kamer sleduje zápasy na EURO, jej vynáší do nebes. Bravo! Ale proboha, zač si to zasloužil?
Vždyť to všichni viděli - se Švýcarskem (1:0) a Portugalskem (1:3) patřil k nejhorším Čechům na hřišti. Také to přiznává. "Vím, že tam chyby byly. Neodehrál jsem povedené zápasy," kál se.
Jenže Velký bratr, jak se systému na sběr dat říká, se lidským okem nedívá. Hru vyhodnocuje trochu jinak: Hráčům přičítá či odečítá body za určité úkony.
Třeba bekům je přidává za čisté zastavení protivníka, za blokování střel, za vstřelení branky... Faktorů je několik a právě Rozehnal v nich překvapivě dominuje.
Přestože David jinak slyší ze všech stran kritiku, sebevědomí mu před rozhodující duelem s Turky nechybí. "My to zvládneme. Stoprocentně postoupíme," prohlásil v pátek na tiskové konferenci. Možná je dobře, že si tolik věří.
Ale neřeže si pod sebou před tak psychicky vypjatým duelem větev? "Nemyslím si. Zápas s Portugalci se nám výsledkově nepovedl. Víme, co je s Turky v sázce. Čtvrtfi nále musíme urvat. Je to náš jednoznačný cíl na turnaji," dodal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama