Rozehnal vládne pravidlem silentia

28. května 2008 v 11:00 |  Články
Možná se vám bude zdát, že "případ" Rozehnal a Lazio je jako vystřižený ze starověkého Říma, kdy feudálové uzurpovali poddané.
Pro českého reprezentanta Davida Rozehnala totiž platí přísné pravidlo "silentius temporalis" (dočasného ticha).
Proč? Rozehnal je anglickým Newcastlem zapůjčený na půl roku římskému klubu a český stoper stále neví, kam se po EURO budou jeho fotbalové kroky ubírat. O Laziu tudíž nesmí hovořit.
"Jsem zatím hráčem Lazia a mám zakázáno o tom mluvit. Měl bych jenom finanční postih a další starosti. To mi za to nestojí. Nezlobte se," usmál se nevinně.
V úvahu přicházejí dvě možnosti: Buďto Lazio uplatní na hráče opční právo a ve věčném městě postaveném na sedmi pahorcích zůstane, nebo se vrátí do domovského klubu - tedy do Newcastlu. "Preferoval bych jiný tým, než Newcastle," nasadil všeznamenající výraz. "Ale kdybych se musel vrátit, ten verdikt bych přijal," vyjádřil se k prvnímu ortelu.
Druhý by však vítal daleko raději. "V Římě bych rád zůstal, ale to je jen tužba. Rozhodne se za měsíc," přiblížil datum, kdy bude o své budoucnosti vědět víc. Začátkem července se totiž otevře letní přestupní okénko.
Rozehnal opustil Newcastle v zimě, především pro nedostatečnou herní vytíženost. Apeninský apetit mu však chuť nespravil. Na jaře nastupoval sporadicky, jen závěr ligy nevynechal. "Nebudu vám lhát, mohlo by to být určitě lepší. Upřímně jsem od příchodu do Lazia čekal víc," řekl Rozehnal Deníku koncem dubna.
Jak je na tom teď? "Myslím, že jsem připravený. V letadle jsem nad tím přemýšlel. Nenacházím se sice ve výborné formě, ale v dobré ano. Posledních pět zápasů jsem odehrál pravidelně, po psychické stránce jsem se tedy naladil na správnou notu," mrkl brzy osmadvacetiletý hráč.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama