Nezná svou budoucnost, v Římě by ale rád zůstal

29. května 2008 v 11:00
Nejistou budoucnost má před sebou český fotbalový reprezentant David Rozehnal, který se v Rakousku připravuje s národním týmem na mistrovství Evropy. Půlroční hostování v Laziu Řím z Newcastlu se dosud v přestup nezměnilo a český stoper nebude nejméně do začátku šampionátu vědět, v jakém dresu bude na podzim nastupovat. Ve věčném městě by však rád zůstal - líbí se mu italský styl života, tamní klima a také fotbal v Serii A.
Když ho před čtyřmi měsíci Lazio získalo, mluvilo se o jasném letním přestupu. Suma za hostování byla natolik vysoká, že připomínala spíše první splátku za pozdější přestup, jak o tom také informovala italská média. Zatímco zpočátku Rozehnal příliš šancí nedostal, nakonec odehrál v italské lize deset utkání, z toho šest v základní sestavě.
Římský klub však zatím s uplatněním opce nespěchá. "Myslím, že opce skončí někdy mezi 5. až 10. červnem. Do té doby skutečně netuším, jaká bude moje budoucnost. A abych pravdu řekl, ani to nijak neřešíme. S Peťkou (manželkou) se tím netrápíme, ovlivnit to nijak nemůžeme," prohlásil v pátek v Bad Kleinkirchheimu smířlivě.
Přitom se nijak netají tím, že by se mu líbilo s rodinou zakotvit v Římě natrvalo. Jak kvůli teplému klimatu, tak kvůli hernímu pojetí. "Podle mého soudu se v Itálii hraje více fotbal než v Anglii a dbá se na taktiku, což mi vyhovuje," svěřil se Rozehnal. Přesto prý ani během jarní sezóny nepřestal sledovat výsledky Newcastlu. "Kluci měli takové dvě výsledkové vlny, ale jsem rád, že se to pak zlepšilo. Newcastle je tradiční klub, do nejvyšší soutěže patří, dokonce by měl patřit do pětky nejlepších," řekl o klubu, do kterého se možná brzy vrátí.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama