Rozhovor na Impulsu

17. února 2008 v 16:44 | Radio Impuls |  Články
Davide, tvoje rozhodnutí svléknout dres Newcastelu a odejít z Premiere League bylo doslova bleskové. Co tě k tomu vedlo?
"Poslední dobou jsme se tam moc necítil, využívali mě na různých postech, necítil jsem tam jistotu a nemyslím si, že jsme neměli takové výkonnostní rozdíly na to, abych seděl na lavičce, byl jsem minimálně na stejné úrovni jako ostatní hráči. Takže jsem se rozhodl, že bude lepší dres změnit, pokud to bude možné a naštěstí to vyšlo."
Takže poděl se s námi o první pocity po příchodu do kabiny římského Lazia.
"Tým je skvělý, myslím si, že i atmosféra je perfektní. Proti Newcastelu je mnohem přátelštější, otevřenější a zatím, i když jsem nový hráč, se ke mně chovají všichni dobře, takže doufejme, že to bude pokračovat."
Jsi přesvědčen o tom, že budeš hrát na oblíbeném místě stopera?
"Já jsem si v anglické lize, která je nejkvalitnější, vyzkoušel, že můžu hrát rozdílné posty a myslím si, že bych to zvládl i tady. Ale doufejme, že budu mít stálé místo, že se mnou budou počítat na pozici stopera."
Mohlo by ti tvojí pozici usnadnit předcházející úspěšné působení Pavla Nedvěda a Karla Poborského v týmu Lazia?
"Já si myslím, že jsou tam uznávaní hráči, hlavně Méďa, ale i Karel Poborský, tak doufám, že navážu na jejich kariéry, i když to bude těžké, ale doufejme, že to odstartuje moji éru a hlavně, že budu hrát."
Jak vzala stěhování z ostrovů na jih Evropy tvoje manželka?
"Jsme šťastní, myslím si, že oba dva jsme to přivítali. Je to přeci jenom Řím. Určitě si to užijeme, i kdybychom tam měli být jenom půl roku. Udělám ale všechno pro to, abychom tam strávili delší dobu a zabydleli jsme se tam."
Během svých zahraničních štací si se musel domluvit v Belgii, Francii, Anglii a teď tě čeká italština.
"Údajně to není těžký jazyk, má hodně společného s francouzštinou, mají hodně podobných slovíček, takže si myslím, že by to mohla být lepší adaptace."
Jsi přesvědčen po prvních odehraných zápasech, že si udělal správný krok ve své fotbalové kariéře?
"Já jsem se takhle rozhodl, věděl jsem do čeho jdu, že to je hostování, možná je to risk, možná nebudu hrát, ale už to, že jsem v novým klubu, že mi trenér dá šanci, pokud za mě dali nějaké peníze, tak snad šanci dostanu. Potom to záleží na mně a budu se rvát o to, abychom tam zůstali."
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama