Rozehnal mění Newcastle za Lazio

1. února 2008 v 7:17 | denik.cz, deniksport.cz |  Články
Reprezentační obránce David Rozehnal míří na půlroční hostování z Newcastlu do Lazia Řím. Jeho jarní účinkování bude stát rovný milión eur.
Ve smlouvě je opce s předkupním právem na letní přestup.
Lazio Řím je v italské Serii A na 14. místě. Mimo italského klubu měl o Rozehnala ještě zájem Real Zaragozza. Rozehnal přestoupil do Newcastle United loni v létě z francouzského Paris St. Germain. Začal pravidelně nastupovat, ale na konci minulého roku místo ztratil. Pak s ním trenér látal mezery v sestavě a Rozehnal nastupoval na nejrůznějších postech - na krajích obrany nebo ve středu zálohy. Rozehnal odehrál v dresu Newcastle 25 zápasů.
Z Lazia odešel na hostování do Juventusu zadák Guglielmo Stendardo. Takže Římané potřebovali nového muže do obrany. Volba padla na Rozehnala. A jeho příchod z Newcastle United do hlavního města Itálie byl celkem dramatický. "Měli jsme nějaké problémy v komunikaci prostřednictvím faxu," řekl pro Sky Sport Italia prezident Lazia Claudio Lotito.
V Římě mají z nové posily radost. "Bylo to složité jednání, ale nakonec pro nás dobře dopadlo. Získali jsme excelentního obránce, který bude posilou a zvýší konkurenci v týmu," uvedl Lotito.
Reprezentační stoper David Rozehnal v poslední den přestupního termínu vyměnil anglický Newcastle za Lazio Řím.
Do italského klubu odešel na půlroční hostování, které se podle fotbalistova manažera Pavla Zíky z agentury Sport Invest v létě změní v přestup. K jeho uzavření nebylo dost času, celky se proto na transferu dohodly alespoň předběžně.
Rozehnal se může v Laziu, kde v minulosti působili Pavel Nedvěd a Karel Poborský, připravovat už teď na delší působení. V klubu má dojednaný čtyřletý kontrakt, který začne platit v létě po přestupu. "Davidovi se splní fotbalové přání, vždy chtěl hrát ve Španělsku nebo Itálii," řekl ČTK Zíka.
Rozehnal po loňském přestupu do severoanglického klubu nastupoval poměrně pravidelně, ale pak se stal jednou z obětí špatných výsledků Newcastlu. Začal vysedávat na lavičce, což by se po nedávném příchodu trenéra Kevina Keegana nezměnilo. Když už navíc dostal od kouče důvěru, nastoupil nezvykle na kraji obrany nebo ve středu zálohy. Proto se rozhodl i vzhledem k blížícímu se mistrovství Evropy změnit dres, podobně jak to už během zimy učinili jeho reprezentační spoluhráči Jan Koller, Milan Baroš a Tomáš Sivok.
Sedmadvacetiletý vytáhlý stoper pozná během své kariéry už čtvrtou západoevropskou soutěž. V cizině začínal v Bruggách, později nastupoval v Paris Saint Germain a do Newcastlu přišel loni v létě. V Anglii nasbíral během půlročního působení 21 startů, branku nevstřelil. V reprezentaci dosud odehrál 41 zápasů.
Ani Lazio neprožívá úspěšnou sezonu a v tabulce je na tom ještě hůř než Newcastle. Po dvaceti kolech patří římskému klubu čtrnáctá pozice.
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama