Odchovanec olomouckého fotbalu zamířil už do čtvrtého zahraničního klubu

31. ledna 2008 v 20:13 |  Články
Český fotbalový stoper David Rozehnal bude minimálně do června hostovat z anglického Newcastlu v italském Laziu Řím. Jedenačtyřicetinásobný reprezentant se v Premier League příliš neprosadil a tak ho Newcastle uvolnil na hostování s opcí na přestup. Pokud Rozehnal v Laziu o svých kvalitách přesvědčí, změní se jeho hostování v přestup.
Při této variantě má Rozehnal v Laziu předjednanou čtyřletou smlouvu, která by měla začít platil po případném letním přestupu.
"Davidovi se splní fotbalové přání, protože vždycky chtěl hrát ve Španělsku nebo v Itálii," poznamenal hráčův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International.
Rozehnal fotbalově vyrostl v Olomouci, odkud v roce 2003 přestoupil do FC Bruggy. Z týmu belgického mistra po dvou letech odešel do Paříže SG, kde se stal oporou. Proto si ho vyhlédl Newcastle, na jehož nabídku loni v červnu kývl.
Rozehnal po přestupu do severoanglického klubu nastupoval poměrně pravidelně, ale když přišly špatné výsledky, začal vysedávat na lavičce. Když potom od nového trenéra Kevina Keegana dostal důvěru, nastupoval nezvykle na kraji obrany nebo ve středu zálohy.
Proto se Rozehnal i vzhledem k blížícímu se mistrovství Evropy změnit dres, podobně jak to během zimy udělali jeho reprezentační spoluhráči Jan Koller a Milan Baroš.
Lazio stejně jako Newcastle zažívá nevydařený soutěžní ročník. Anglický celek je v Premier League dvanáctý, Lazio v první italské lize až čtrnácté.
Římský klub se tak pro sedmadvacetiletého Rozehnala stává už čtvrtou zahraniční štací a zároveň čtvrtou zemí, v níž si zahraje nejvyšší soutěž. Po Belgii, Francii a Anglii pozná druhou z nejprestižnějších evropských lig. V té první, Premier League, neuspěl...
 


Anketa

Chcete aby David měl oficiální stránky?

Ano 73.7% (219)
Ne, jsem spokojem s tímto webem 26.3% (78)

Aktuální články

Reklama