Prosinec 2007

David Rozehnal: Nulová terapie

18. prosince 2007 v 8:35 | Aha |  Články
Nešťastná třináctka? Ale kdeže! Skvělá! Alespoň pro Davida Rozehnala (27) určitě. Třináct zápasů čekal český dlouhán v obraně Newcastlu na to, až konečně udrží nulu. Povedlo se. V sobotu pomohl »Strakám« k triumfu 1:0 nad Wiganem.
"Výborně. Nejlepší defenzivní výkon v sezoně," oslavují »Roziho« jindy kritické britské listy. "Paráda! Čisté konto je pro obránce vždy tou nejlepší terapií," raduje se i stoper. Má proč! V posledních zápasech hořel.
"Když jsem ještě hrál v Belgii nebo v Česku, tak jsem si nemyslel, jak náročnou soutěží Premier League je," přiznává Rozehnal. "Tady jste pod tlakem každý víkend. Fakt je to nejlepší liga světa," povídá upřímně. Konfrontace s elitními kanonýry planety mu otevřela oči.
"Možná to na beka bude znít divně, ale já budu rád, i když vyhrajeme 5:4. Hlavně, že získáme tři body," myslí na blaho týmu. Osobně se mu na severovýchodě Anglie daří náramně. "Je to jiná země, mluví se tu jinou řečí. Ale cítím, že moje angličtina se zlepšuje. A stejně tak i výkonnost na hřišti."

Rozehnalovi na Bali - nebyla to jen svatební cesta

5. prosince 2007 v 10:53 Pomáhá...able to help...
Mužstvo navštívil v roce 2006 i český fotbalový reprezentant David Rozehnal, ktery jej podporil zasilkou chranicu z Paris SG. Milan Jeglík je hrajícím trenérem fotbalového mužstva Perseto Toyapakeh. David Rozehnal a jeho manzelka Petra, se tez zajimaji o podporu projektu KURA KURA na ochranu morskych zelv.