Rozhovor na rádiu Impuls

22. října 2007 v 8:48 | rádio Impuls |  Články
David Rozehnal prožívá po letním přestupu do anglického Newcastelu šťastné období. V Premiere League se 27letý obránce rychle zabydlel a navíc patří k nejlépe hodnoceným stoperům v soutěži. A na začátku října měl další důvod k pořádným oslavám - s manželkou Petrou se dočkali syna.
Davide, to, že čekáte potomka, jsi prozradil dávno předtím. Proč jste ale s manželkou tajili jeho jméno?
"Nechávali jsem si to do poslední chvíle pro sebe, protože zaprvé je to netypické jméno a zadruhé jsme nechtěli ,aby nám do toho někdo mluvil, protože to bylo naše rozhodnutí. Myslím si, že jsme vybrali krásné jméno, a doufejme, že nimro malý nebude vyčítat."
Luka je dost neobvyklé jméno. Jak jste k němu s manželkou Petrou dospěli?
"Zkoušeli jsme i jiná jména, měli jsme knížku se jmény a pod Lukášem tam byla různá cizí jména jako Lukasce, Lukas a tak dále. Takže jsme vymýšleli, dávali jsme to samozřejmě dohromady s našim příjmením a Luka se nám zalíbilo."
Při našem posledním rozhovoru jsi se zmínil, že pokud nebudeš v době porodu své manželky hrát, určitě u jejího lože při tak vzácné chvíle nebudeš chybět. Podařilo se ti to, takže jaký to byl pocit vidět narození svého potomka?
"Nic emotivnějšího jsem ještě nezažil, hodně jsem si to užíval."
Během své fotbalové kariéry jsi zažil hodně dramatických chvil na trávníku. Byly to podobné nervy i u porodu?
"Bohužel byly, protože jsem viděl, že Petra trpěla bolestmi a bohužel jsem jí nemohl pomoct, kromě mé přítomnosti. Nakonec jsem rád, že jsem u toho byl, že jsem svou přítomností pomohl, pak jsem viděl Luku v Petry náručí a bylo to krásné."
Prozraď, jaká byla tvá první slova po úspěšném porodu, které jsi řekl své manželce Petře?
"Podíval jsem se jí do očí a řekl jsem jí, že ji miluju a samozřejmě jsem přivítal Luku, protože jsem už tři, jsme rodina a teď to bude jenom jiné."
Je známé, že fotbalisté jsou často na cestách. Máš tedy čas na otcovské povinnosti a jak je zvládáš?
"Překvapivě to zvládám. Musím smeknout před Petrou, protože to zvládá ještě líp než já. Přebaloval jsem, i když ještě ne stoprocentně, spíš jsem jen tak pomáhal manželce. Koupání už také bylo, také ještě ne stoprocentní, ale chystám se na to, chtěl bych být stoprocentní táta, tak uvidíme, jak mi to půjde."
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama