Říjen 2007

Rozhovor na rádiu Impuls

22. října 2007 v 8:48 | rádio Impuls |  Články
David Rozehnal prožívá po letním přestupu do anglického Newcastelu šťastné období. V Premiere League se 27letý obránce rychle zabydlel a navíc patří k nejlépe hodnoceným stoperům v soutěži. A na začátku října měl další důvod k pořádným oslavám - s manželkou Petrou se dočkali syna.
Davide, to, že čekáte potomka, jsi prozradil dávno předtím. Proč jste ale s manželkou tajili jeho jméno?
"Nechávali jsem si to do poslední chvíle pro sebe, protože zaprvé je to netypické jméno a zadruhé jsme nechtěli ,aby nám do toho někdo mluvil, protože to bylo naše rozhodnutí. Myslím si, že jsme vybrali krásné jméno, a doufejme, že nimro malý nebude vyčítat."
Luka je dost neobvyklé jméno. Jak jste k němu s manželkou Petrou dospěli?
"Zkoušeli jsme i jiná jména, měli jsme knížku se jmény a pod Lukášem tam byla různá cizí jména jako Lukasce, Lukas a tak dále. Takže jsme vymýšleli, dávali jsme to samozřejmě dohromady s našim příjmením a Luka se nám zalíbilo."
Při našem posledním rozhovoru jsi se zmínil, že pokud nebudeš v době porodu své manželky hrát, určitě u jejího lože při tak vzácné chvíle nebudeš chybět. Podařilo se ti to, takže jaký to byl pocit vidět narození svého potomka?
"Nic emotivnějšího jsem ještě nezažil, hodně jsem si to užíval."
Během své fotbalové kariéry jsi zažil hodně dramatických chvil na trávníku. Byly to podobné nervy i u porodu?
"Bohužel byly, protože jsem viděl, že Petra trpěla bolestmi a bohužel jsem jí nemohl pomoct, kromě mé přítomnosti. Nakonec jsem rád, že jsem u toho byl, že jsem svou přítomností pomohl, pak jsem viděl Luku v Petry náručí a bylo to krásné."
Prozraď, jaká byla tvá první slova po úspěšném porodu, které jsi řekl své manželce Petře?
"Podíval jsem se jí do očí a řekl jsem jí, že ji miluju a samozřejmě jsem přivítal Luku, protože jsem už tři, jsme rodina a teď to bude jenom jiné."
Je známé, že fotbalisté jsou často na cestách. Máš tedy čas na otcovské povinnosti a jak je zvládáš?
"Překvapivě to zvládám. Musím smeknout před Petrou, protože to zvládá ještě líp než já. Přebaloval jsem, i když ještě ne stoprocentně, spíš jsem jen tak pomáhal manželce. Koupání už také bylo, také ještě ne stoprocentní, ale chystám se na to, chtěl bych být stoprocentní táta, tak uvidíme, jak mi to půjde."

PSG 2005/2006 (3) - new

19. října 2007 v 11:21 Fotogalerie

PSG 2005/2006 (2) - new

19. října 2007 v 11:19 Fotogalerie

Rozehnal je táta, má syna Luku!

18. října 2007 v 20:42 Články
PRAHA/KOŽUŠANY - ­ Víno poteče proudem! U Rozehnalů v Kožušanech se chystá pořádná pařba. To na počest čerstvě narozeného Luky, jehož tátou je obránce fotbalového nároďáku a anglického Newcastlu David Rozehnal.
"Všichni máme tady na Moravě rádi vínečko, a tak si nějaké dobré otevřeme, třeba beaujolais," těšil se hráčův bratr Marek.

Malý vážil 3,51 kg a měřil 51 cm. "Luka je prvním klukem v naší rodině, protože já mám holčičku," vysvětloval Marek Rozehnal, který s bráchou hned po porodu ženy Petry mluvil. "Oddechl si, že vše proběhlo v pořádku."

Luka dostane od příbuzných lavinu dárečků, rodiče mu už vše důležité připravili před jeho narozením. "S manželkou Peťkou jsme prochodili většinu velkých obchodů v Newcastlu ještě předtím, než synek přišel na svět. Koupili jsme mu kočárek a hezky vybavili pokojíček, v němž samozřejmě nemůže chybět míč," vysvětlil David Rozehnal.

David Rozehnal: Luka, hezky to zní...

18. října 2007 v 17:02 | AHA |  Články
Narodil se mu syn a jako dárek dostal kapitánskou pásku
TEPLICE - Jako originální gratulaci a dárek od trenéra Brücknera si může stoper DAVID ROZEHNAL (27) vysvětlovat, proč dostal na závěr přípravy v Teplicích kapitánskou pásku. Koller odcházel, předal ji Feninovi, jemuž ji vzal Kulič a dal nakonec Rozehnalovi. "Ano, byl to můj příkaz. Chtěl jsem, aby měl pásku právě Rozehnal," přiznal kouč fotbalového nároďáku.
Davide, poprvé jste hrál jako kapitán. Berete to jako poctu, byť šlo o přípravné utkání?
"I kdybych dostal pásku na tréninku, budu si jí vážit. A kdyby se mi někdy poštěstilo být kapitánem v kvalifikačním zápase nebo na nějakém šampionátu, splnil by se mi další sen. Ale to je asi daleká budoucnost. I teď to ale bylo milé. Nařídil to prý trenér Brückner."
Asi vám chtěl udělat radost. Prožíváte nejlepší okamžiky života. Tak ať je to s plnou parádou…
"Byla to taková třešnička na dortu, to je pravda. Hrajeme pěkný fotbal, v klubu se mi daří. To ale není úplně to nejdůležitější. Hlavní je, že se nám narodil syn. To jsou ty skutečně nejkrásnějí chvíle."
Rodili jste minulou středu, zkraje týdne jste si vzal volno a dorazil na reprezentační sraz o den později. Trenér nic nenamítal?
"Vůbec ne, zavolal jsem mu osobně a poprosil ho. Nechtěl jsem nechat Peťku s malým doma samotné. Dovezl jsem je z porodnice v sobotu, sraz byl v úterý, ale čekal jsem, až přiletí maminka Peťky do Anglie. Stará se o ně a chtěl bych jí tímto moc poděkovat."
Byl jste u porodu?
"Každý mě nabádal, abych k porodu šel. Navíc jsme rodili v Newcastlu a nechtěl jsem nechat manželku samotnou. A je to krásný zážitek, když vidíte syna v náručí manželky. Nic krásnějšího jsem nezažil."
Máte zarostlou tvář. Nebyl čas se oholit?
"Nestihl jsem to. Raději jsem trénoval a hned jak jsem se vrátil domů, věnoval jsem se rodině."
Vypadáte víc jako drsňák. Vlasy nakrátko, strniště na bradě. Do anglického fotbalu náramně zapadnete.
"Chodím rád nakrátko a vousy mi nevadí. Ale drsňák? Když si to bude soupeř myslet, jedině dobře. Stříhá mě manželka, my šetříme na holiči, a teď měla plné práce s malým, tak zarůstám."
Jak vás vlastně napadlo jméno Luka?
"Do poslední chvíle jsme nechávali otázku jména otevřenou a hlavně jsme o tom nikomu neřekli. Je poměrně netypické, tak jsme nechtěli, aby do toho někdo mluvil. Ale myslím, že jsme mu vybrali krásné jméno a věřím, že nám to malej nebude nikdy vyčítat. Hezky to zní, ne?"
Inspirovali jste se jménem italského střelce Luky Toniho?
"Ne, ne, líbilo se nám jméno Lukáš, ale chtěli jsme nějakou jeho variaci. Máme knížku jmen a pod jménem Lukáš bylo plno variant. Třeba Lucas, Luca i Luka. To poslední se nám zamlouvalo nejvíc."
Jak vám jde přebalování? A koupání?
"Překvapivě to zvládám, i když zatím spíš asistuji. Pomáhám. A smekám před manželkou. Je obdivuhodné, jak jí maminkovská role jde. Až se vrátím z nároďáku, tak bych chtěl už taky dělat všechno sám. Chci být nejméně stodvacetiprocentní táta."

Trénink Newcastle United září-říjen

13. října 2007 v 19:09 | getty images |  Fotogalerie

Ma syna!

4. října 2007 v 12:14 Články
Ve stredu 3. 10. 2007 v poledne se Petre a Davidu Rozehnalovi narovil syn.
Bude se jmenovat Luka.
Doufame, ze bude stejne dobry fotbalista jako jeho tata.
Gratulujeme a hodne zdravi prejeme!!!

Rozehnal chtěl míč hlavně odpálit

1. října 2007 v 15:39 | pravo.cz |  Články
Obránce David Rozehnal vyřešil v průběhu druhé půle středečního zápasu s Irskem jeden z nejkritičtějších okamžiků pro český tým. Gólmanu Petru Čechovi vypadl ve výskoku na centr míč z rukou. Ve skrumáži se ho snažili hosté propálit do české branky, ale balón, poskakující v nebezpečné blízkosti brankové čáry, rázným odkopem poslal daleko pryč právě Rozehnal.
"V tu chvíli mi zatrnulo, ale jsme tým, musíme si vypomoci. Jsem zvyklý, že když skáče gólman do vzdušného souboje, jdu do brány. Když tam ten míč tak divně poskakoval, maximálně jsem se soustředil, abych ho dobře trefil a odpálil do bezpečí. Hlavou mi blesklo: ,Nezkaž to a kopni ho pryč.' To se povedlo. Myslím si ale, že rozhodčí měl pískat faul na Čecha," popsal kritický okamžik Rozehnal.
Na trávníku se potkal se svým spoluhráčem z Newcastlu, irským gólmanem Shayem Givenem. Několikrát se při standardních situacích snažil o zakončení, ale gól spoluhráči nedal. "My jsme se hecovali ještě v Anglii, než jsme se rozjeli k reprezentaci. Když jsem se snažil zakončit, nemyslel jsem na to, že bych dal gól spoluhráči, ale nebylo by to špatné," usmíval se Rozehnal.
V postupových prognózách je Rozehnal přeci jen opatrnější... "Bylo to důležité vítězství, kterým jsme udělali velký krok na šampionát. Máme šestibodový náskok na Iry, ale pro úplnou jistotu potřebujeme tři body. Podstatné je, že situaci máme pevně ve svých rukou," zdůraznil Rozehnal.