V Anglii fotbal víc bolí, poznal hned Rozehnal

13. srpna 2007 v 10:44 | idnes.cz |  Články
N e w c a s t l e , P r a h a - Báječná premiéra. "Nic lepšího jsem si snad ani nemohl přát," řekl reprezentační obránce David Rozehnal po prvním kole anglické ligy. Newcastle vyhrál v Boltonu 3:1 a Rozehnal celkem suverénně zvládl fotbalový nástup na ostrovy.
Nervózní jste nebyl?
Malinko, zdravě. Trenér Beránek říkával: Když nejsi před zápasem nervózní, je to špatně. Byl to první zápas v novém klubu, v nové zemi, všichni mě sledovali. Ale nesměl jsem si připustit, aby mě nervozita omezovala.
Premiéra dopadla skvěle, co říkáte? Možná jen vstřelený gól vám chyběl k dokonalosti. Co tomu chybělo?
Pět centimetrů? Charlie N'Zogbia zahrál prudce trestný kop a balon se kolem mě jen mihnul. Možná bych to tečí pokazil. Nakonec brankář reagoval na můj pohyb, zůstal stát do poslední chvíle a byl z toho gól.
Co vám zůstane jako památka na první zápas?
Nechal jsem si dres z první půle. Ten druhý jsem hodil fanouškům. Jsou neskuteční.V Boltonu byla jedna tribuna jen naše, černobílá.
Už můžete srovnávat. Jaká je tedy anglická liga? Zvládnete ji?
Tomu věřím. Chci dokázat, že za mě Newcastle zbytečně nevyhodil peníze. Ale změna to je. Liga je rychlejší, důraznější, víc to bolí. Schytal jsem pár ran, všichni dohrávají souboje, pro příště mě to poučilo.
Musel jste se hodně změnit? Dřív vám vyčítali, že nejste příliš tvrdý.
Nemyslím, že jsem se musel nějak extra měnit. Jen musím v soubojích čekat ještě o ránu víc než třeba ve francouzské lize. Musím se přizpůsobit v nasazení i rychlosti.
Jde to snadno?
Když kolem vás všichni makají a i při tréninku jezdí po zadku, není to těžké. V Anglii je fotbal fofr, nesmí se podcenit ani vteřina.
A život je v Anglii jaký? Nechybí vám Paříž?
Chybí nám jen kamarádi, ale my si s manželkou Peťkou zvykneme všude. Anglicky umíme, už máme i baráček na předměstí. Kromě počasí to tady zatím nemá chybu.
Poznávají vás už lidé na ulici?
Občas za mnou přijde někdo v supermarketu, když nakupuju. Pozdraví, poprosí o podpis. Je to příjemné.
Teď ještě aby Newcastle udržel formu celou sezonu.
Tenhle tým si zaslouží hrát nahoře, je bohatý, má skvělé zázemí, hráče, diváky, výborného trenéra Allardyce, krásný stadion.
Budete tedy útočit na titul?
Na titul asi pomýšlet nemůžeme, ale kdo ví... Zatím bych zůstal na zemi. Budu spokojený, když skončíme do pátého místa. To by znamenalo Pohár UEFA.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama