Rozey alias Rozehnal začal v Newcastlu nadějně

11. srpna 2007 v 14:32 | denik.cz |  Články
NEWCASTLE - Velmi optimisticky zatím vypadá pozice českého fotbalového reprezentanta Davida Rozehnala v anglickém Newcastlu United.
Stoper českého národního týmu přišel do Newcastlu v létě z Paris Saint Germain za tři miliony liber a v třináctém celku minulé sezony Premier League si vybudoval před startem nové sezony nadějnou pozici.
Po vydařené nedělní generálce proti Sampdorii Janov, v níž obrana United dirigovaná odchovancem olomouckého fotbalu neinkasovala, sklidil Rozehnal pochvalu i na klubových stránkách. Tam označili výkon sedmadvacetiletého obránce po vítězství 1:0 za vůbec nejlepší v celé přípravě.
Sám Rozehnal si pochvaluje spolupráci ve stoperské dvojici s hvězdou anglické jedenadvacítky Stevenem Taylorem. "Se Stevenem se mi hraje dobře, stejně jako s Peterem Ramagem," uvedl na klubovém webu.
Zranění bylo jen lehké
"Oba jsou velmi mladí hráči a už působí na té nejvyšší úrovni. Komunikace je lepší zápas od zápasu. Všichni jsme v přípravě udělali maximum, uvidíme pro koho se nakonec manažer rozhodne pro zápas s Boltonem (utkání 1. kola Premier League)," pokračoval Rozehnal, jenž v přípravě nehrál jen při porážce od Hullu.
"Chtěl jsem hrát před sezonou co nejvíce. Měl jsem problémy se svalem, ale nebylo to nic vážného. Přesto jsem po dohodě s koučem zápas s Hullem raději vynechal. Proti Sampdorii bylo vše bez problémů," vysvětlil důvod svoji absence "Rozey", jak Rozehnala v Anglii přezdívají.
Rozhodující gól proti Sampdorii vstřelila nejdražší letní posila "Strak" Alan Smith, jenž přišel za 6 milionů liber z Manchesteru United.
"Odehráli jsem dobrý zápas proti výbornému soupeři. Dali jsme gól a uhájili čisté konto," zhodnotil český zadák utkání pro Evening Chronicle.
Vedle Smitha a Rozehnala zamířil v létě na sever Anglie ještě Mark Viduka z Middlesbrough, Geremi z Chelsea a Joey Barton z Manchesteru City. Klub naopak opustil mimo jiné gólman Pavel Srníček.
"Příprava proběhla na výbornou, myslím, že můžeme jít do Premier se sebevědomím," netajil ambice Rozehnal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama