Rozehnalovi chyběl milimetr k brance

13. srpna 2007 v 10:24 | denik.cz |  Články
NEWCASTLE, PRAHA - Český stoper odehrál za Newcastle celé utkání v Boltonu a patřil k nejlépe hodnoceným hráčům
Premiéra jako hrom! Český stoper David Rozehnal po svém prvním vystoupení v anglické Premier League v dresu Newcastlu může být spokojen. Nejen že se svým novým týmem vyhrál v prvním kole na hřišti Boltonu jednoznačně 3:1, zároveň byl český zadák britskými médii vyhlášen jedním z nejlepších hráčů zápasu.
Mimo bezchybného vyztužení defenzivních řad "bíločerných" se mohl ještě Rozehnal zapsat hned v úvodním duelu i mezi střelce. V 11. minutě po trestném kopu N'Zgobii mu ke gólové hlavičce chyběly jen centimetry. Přesto alespoň český obránce rozhodil obránce a míč, jež minul skončil v síti. "Byl jsem blízko gólu," řekl pro klubový web spokojený sedmadvacetiletý bek.
Newcastlu se vstup do nového ročníku dařil i nadále. Do třiceti minut prakticky rozhodl o osudu utkání nigerijský útočník Obafemi Martens. Snížení domácích přinesla jen branka francouzské hvězdy Boltonu Nicolase Anelky, kterého ale si ale během celého utkání pečlivě hlídala hostující obrana v čele právě s olomouckým odchovancem.
Rozehnalův start do anglické soutěže nadchl i britské novináře. Ve stupnici od jedné do deseti dostal český reprezentant vysokou známku sedm. Reprezentační obránce tak navázal na své výborné výkony z přípravy. V ní nastupoval, stejně jako v Boltonu, ve stoperské dvojici s mladým anglickým reprezentantem do jedenadvaceti let Stevenem Taylorem. "Se Stevenem se mi hraje dobře," uvedl před začátkem ligy na adresu svého nového kolegy z obrany český reprezentant Rozehnal.