ROZEHNAL: Letadýlka už neslepuju

20. srpna 2007 v 21:08 |  Články
NEWCASTLE - ­ Kousek od centra města pravidelně potkává pasoucí se krávy a ovce. Když fotbalový obránce David Rozehnal poprvé uviděl v Newcastlu dobytek, myslel, že se mu to jen zdá.
Jak je možné, že se na Town Moor nedaleko věžáků pase dobytek?
V Anglii prý stále existuje zákon, podle něhož mohou lidé na rozsáhlé zeleni pást krávy a další zvířata. Tady v Newcastlu ctí staré časy a dobytek má kousek od rušného centra zelenou.

Je ještě něco, z čeho jste tady byl paf?

Se ženou nás zarazilo, jak tady chodí nalehko oblékaní. Fouká studený vítr, ale muži mají na sobě jen šortky s krátkým tričkem a ženy jsou téměř celé odhalené.

Už jste manželku pozval na nákupy do vyhlášeného centra na Eldon Square?
Byli jsme se tam nejdřív jen podívat, ale podruhé už jsme cíleně vybírali. Zařizujeme nový domek a hlavně se připravujeme na narození chlapečka.

Koupil jste si jako modelář i letadélko na slepení, aby měl malý v postýlce na co koukat?
Na to už nemám čas, od angažmá v Bruggách jsem slepil jen jedno letadlo, druhé mám skoro dva roky rozdělané. Prcek dostane lego, bude si sestavovat sám.

Na setkání s Čechy hrajícími v Anglii si čas uděláte?
Nebyla zatím příležitost. Jen Petr Čech mi před prvním zápasem poslal esemesku, aby se mi start vydařil. Hodně mě tím potěšil.

Mluvit jste už ale musel se slavným spoluhráčem Michaelem Owenem. Jak na vás působí?
Jako obyčejný kluk. Dozvěděl jsem se, že chová plnokrevníky. Rád bych jeho koně viděl, kůň je podle mě nejkrásnější zvíře na světě.

Málem zůstal v Kožušanech

Připadá si jako v pohádce. Aby také ne. Vždyť ještě před deseti lety David Rozehnal kopal pouze I. B třídu za Kožušany. V té době se mu ani nesnilo, že bude hrát anglickou ligu.

"Rychle jsem vyrostl a měl problémy se zády. Proto jsem ze Sigmy odešel na hostování za tátou do Kožušan. Už jsem si pomalu začínal hledat práci, protože jsem nevěřil, že bych to mohl někam dotáhnout. Olomouc mi ale dala znovu šanci," lebedí si Rozehnal.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama