Rozehnal po přestupu do Newcastlu slíbil: Monokl nebude!

2. července 2007 v 11:20 | AHA |  Články
NEWCASTLE/PRAHA - Kouč Sam Allardyce jej označil za klíčový letní nákup klubu, bývalý gólman klubu Pavel Srníček jeho slova ještě umocnil. "On je přesně to, co Newcastle v obraně potřebuje." Reprezentační stoper DAVID ROZEHNAL (26) má v St. James Parku dveře otevřené.
Vypadá to, že v momentě, kdy Rozehnal napsal své jméno na čtyřletou smlouvu, stvrdil šťastné spojení. "Vždycky jsem o Premier League snil. Snad nebudu mít problém dostat se do základní sestavy. Přeci jen jdu do kvalitnější ligy," přemítal nahlas. Ale v minulosti už dva stejné kroky zvládl: z Olomouce do Brugg, i z Belgie do Paris St. Germain. Nikde nezklamal. "Jsem nadšený, teď budu hrát proti nejlepším fotbalistům světa!" těšil se.
Kouč Allardyce se o něj prý zajímal už když vedl Bolton. Uchvátilo jej i to, že český bek umí vedle angličtiny další čtyři jazyky. I když Rozehnal od něj cítil důvěru, ještě se o změně dresu poradil se svým spoluhráčem z reprezentace Petrem Čechem. "Hodně jsem s ním o tom mluvil a řekl mi, že to pro mě může být velká šance," tlumočil obránce rady.
Možná přišla řeč i na to, že bude nastupovat vedle násilníka Bartona, jenž nedávno ještě v Manchesteru City rozmlátil na tréninku obličej spoluhráči Dabovi. "Já se s ním prát určitě nebudu," smál se Rozehnal. Po podpisu smlouvy odletěl zpátky do Čech, do nové práce nastoupí začátkem července na přípravném kempu v Rakousku.
 


Anketa

Jak se Vám líbí neoficiální stránka Davida Rozehnala?

Super - nikde jinde tolik informací a fotek! 66.1% (203)
Dobré 13.4% (41)
Chtělo by to více informací a fotek 8.8% (27)
Nic moc - kdo je to Rozehnal?! 11.7% (36)

Aktuální články

Reklama