Červenec 2007

Newcastle United v Juventus - 29. 7. 2007

30. července 2007 v 12:53

Kožušany - fotky, které jinde neuvidíte

19. července 2007 v 10:28 David Rozehnal - nejen životopis
Základní škola Kožušany, kterou navštěvoval. V té době 1. a 3. třída, 2. a 4. třídu navštěvoval v Blatci.
Za základní školou se nachází Bistro a Potraviny, které provozuje Davidův starší bratr Marek. V Bistru můžete vidět podepsané dresy z klubů ve kterých hrál a České reprezentace. Stojí to za to!
Bistro a Potraviny se nacházejí v budově, kde je kožušanská tělocvična a za ní je fotbalové hřiště, kde David s fotbalem začínal.
Auto Davida Rozehnala, které můžete vidět v Kožušanech je VW Golf, jezdí s mím převážně jeho rodiče.

Newcastle United trénink 13.7.2007

16. července 2007 v 12:43 Fotogalerie

PSG - relax

9. července 2007 v 9:00 FotogalerieFC Brugge - soukromí

7. července 2007 v 9:00 | marsfoto |  Fotogalerie

zdroje

6. července 2007 v 18:34 Zdroje
blesk.cz - denik.cz - pravo.cz

Rozehnal: Jako bych šel poprvé do školy

4. července 2007 v 12:44 | denik.cz |  Články
Minulý týden prošel zdravotními a fyzickými testy a podepsal Newcastle United smlouvu na čtyři roky.
Reprezentační stoper začal přípravu v Newcastle United
Reprezentační stoper David Rozehnal (*1980) začíná nový díl své fotbalové kariéry. Vyměnil Francii za Anglii. V týmu Strak ze St. James Parku bude mít na zádech číslo 6 a chystá se na Premier League. V pondělí 2. července se poprvé potkal s novými spoluhráči. "Mám za sebou první seznamovací trénink," řekl Rozehnal Deníku.
Úvodní trénink v Anglii máte za sebou. Jak jste se v novém klubu cítil?
Všechno pro mě bylo nové. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak jsem si připadal, jako kdybych šel první den do školy. Kromě trenéra a pár členů realizačního týmu jsem nikoho neznal. Ale mám z toho dobrý pocit, všichni spoluhráči vypadají jako normální. (smích). Nejsou to namyšlené primadony.
Máte teď klidnější spaní, když už víte, co bude v nové sezoně?
Klidnější spaní… Ano, to už mám pár dní. Navíc teď, když jsme začali přípravu, asi budu spát hodně a tvrdě, odpočinek budu potřebovat.
Jak superbonus jste dostal delší volno, Newcastle začínal o pár dní později než Paříž.
Byly to čtyři dny a přišly mi vhod. Byl jsem doma, užíval jsem si psychickou pohůdku. Fyzickou moc ne, protože jsem už trénoval sám, ale bylo to příjemné volno navíc.
Hned druhý den přípravy letí Newcastle do Rakouska. Co tam bude v plánu?
Mělo by to být kondiční soutředění, první zápas má být až po návratu.
Před podpisem smlouvy jste musel na testy. Ty do anglické ligy vypadají jak?
Nejprve lékařská prohlídka, v tunelu mi proklepli úplně všechno. A pak fyzické testy, výskoky, akcelerace a spousta dalších věcí. Mezitím jsem si promluvil s trenérem
Už jste někdy takové zažil? Třeba při přestupu do Brug nebo Paříže?
Ne, to bylo poprvé. V obou předchozích případech to byly jen lékařské prohlídky. Tohle byl těžší test, připravenější, profesionálnější. Na jejich výsledky čekali, dokud je neměli, tak nic nepodepisovali.
A nebál jste se fyzických testů? Občas se stane, že některý hráč jimi neprojde?
Nebál jsem se. I když jsem tam letěl jen na zdravotní prohlídku. Až tam mi došlo, že bude i fyzický test. Ale cítil jsem se dobře, dal jsem do toho všechno.
Jak se vám zatím v Newcastle líbí? Je hned vidět, že v Anglii to je jiná liga?
Nic takového jsem ještě nezažil. Přivítání, vstřícnost všech, ochota, nádherný stadion. Nic není problém, všechno hned zařídí. Tohle mě úplně dostalo. A tréninkové centrum, to stojí za to, to jsem ještě neviděl.
Podle kouče Sama Allardyce si na Premier League zvyknete rychle a bez problémů. Asi pro vás bude nejtěžší srovnat se s tamní tvrdostí?
Tvrdost a tempo, na to se musím nachystat. Myslím, že rychlostně bych neměl mít problémy. Už se na to těším, věřím, že přechod zvládnu dobře.
Máte už vybrané číslo, se kterým budete nastupovat?
Ano. Všechna moje oblíbená čísla byla zabraná. Nabídli mi, jestli bych nechtěl šestku. A zalíbila se mi, takže budu mít šestku.

Rozehnal po přestupu do Newcastlu slíbil: Monokl nebude!

2. července 2007 v 11:20 | AHA |  Články
NEWCASTLE/PRAHA - Kouč Sam Allardyce jej označil za klíčový letní nákup klubu, bývalý gólman klubu Pavel Srníček jeho slova ještě umocnil. "On je přesně to, co Newcastle v obraně potřebuje." Reprezentační stoper DAVID ROZEHNAL (26) má v St. James Parku dveře otevřené.
Vypadá to, že v momentě, kdy Rozehnal napsal své jméno na čtyřletou smlouvu, stvrdil šťastné spojení. "Vždycky jsem o Premier League snil. Snad nebudu mít problém dostat se do základní sestavy. Přeci jen jdu do kvalitnější ligy," přemítal nahlas. Ale v minulosti už dva stejné kroky zvládl: z Olomouce do Brugg, i z Belgie do Paris St. Germain. Nikde nezklamal. "Jsem nadšený, teď budu hrát proti nejlepším fotbalistům světa!" těšil se.
Kouč Allardyce se o něj prý zajímal už když vedl Bolton. Uchvátilo jej i to, že český bek umí vedle angličtiny další čtyři jazyky. I když Rozehnal od něj cítil důvěru, ještě se o změně dresu poradil se svým spoluhráčem z reprezentace Petrem Čechem. "Hodně jsem s ním o tom mluvil a řekl mi, že to pro mě může být velká šance," tlumočil obránce rady.
Možná přišla řeč i na to, že bude nastupovat vedle násilníka Bartona, jenž nedávno ještě v Manchesteru City rozmlátil na tréninku obličej spoluhráči Dabovi. "Já se s ním prát určitě nebudu," smál se Rozehnal. Po podpisu smlouvy odletěl zpátky do Čech, do nové práce nastoupí začátkem července na přípravném kempu v Rakousku.

komentáře/připomínky/dotazy

2. července 2007 v 9:03 Guestbook
Dobrý den,
připravili jsme pro Vás samostatnou rubriku s názvem Guestbook, kde prosím pište své komentáře/připomínky/dotazy. Budete to pro Nás jednoduší se orientovat v nových komentářích/připomínkách/dotazech a také jednoduší pro Vás, kde najdete vždy Naši odpověď.
Děkujeme.