Rozehnal se spoluhráčů vyptává na Dortmund

2. června 2007 v 12:44 | idnes.cz |  Články
31.05.2007 08:54 - J a b l o n e c - Od klubových starostí si v březnu jel obránce David Rozehnal odpočinout na sraz fotbalové reprezentace. V pařížském klubu Saint Germain pak v následujících měsících zažil senzační procitnutí, vedoucí k záchraně ve francouzské lize. Najednou byl v opačné situaci než v březnu. S klubem oslavil splněný cíl, ale do národního týmu přijížděl s obavami.

V jednom z rozhovorů jste nedávno prozradil, že se na sraz reprezentace po březnových lapáliích moc netěšíte. Ještě na vás doléhá dusná atmosféra, která nastala po hotelovém večírku?
Je to pro nás pro všechny pořád složité. Ale už to v hlavě nemám, ten problém pro mě skončil minulým srazem a teď už neexistuje. Je tady zase skvělá atmosféra, do které se vracím rád.
Na minulý sraz jste přijížděl hodně skleslý, protože jste v Paříži byli na sestup. Ale pak se všechno obrátilo, v dubnu jste neprohráli ani jeden zápas a nakonec jste se zachránili. Kde nastal zlom?
Byli jsme hodně dole a kdybychom se nezachránili, tak jsem teď asi ještě skleslejší. Žádné změny jsme neudělali, moc jsme chtěli zůstat v lize a nakonec se nám to podařilo. Kdybychom na podzim uhráli tolik bodů, co na jaře, tak jsme skončili druzí nebo třetí a chystáme se na Ligu mistrů.
Pařížský finiš
duben
2:1 v Lensu
2:1 nad Le Mans
0:0 v Bordeaux
4:0 nad Nantes
3:1 v Toulouse
květen
1:1 s Lyonem
0:1 v Nice
2:1 nad Troyes
1:0 v Lorientu

V konečné tabulce St. Germain Paříž obsadil 15. místo mezi dvaceti týmy, sestupovaly tři.
Nakonec jste se zachránili až v předposledním kole...
Teoreticky jsme skutečně mohli před tímto kolem ještě sestoupit, ale to už by Troyes muselo v závěrečných zápasech dát asi patnáct gólů. Takže jsme si mohli oddechnout už tři kola před koncem.
Po nevydařené sezoně se dají čekat v klubu změny, už máte nějaké konkrétní informace o letních přestupech?
Něco jsem zaslechl, ale ještě bych to nechtěl rozebírat. Noví hráči přijít musí, slyšel jsem i o změnách v realizačním týmu.
Vy byste naopak mohl odejít, zajímá se o vás Dortmund.
Potěšilo mě, že i přes špatné výsledky klubu se na mě někdo koukal a projevil o mě zájem. Vím, že kluby spolu komunikují, ale zatím tomu nechávám volný průběh. Řešit to budu, až to bude aktuální.
Láká vás možnost změnit dres?
Když odhlédnu od výsledků, tak jsem v Paříži spokojen. Pokud z přestupu sejde, tak se tam zase rád vrátím. Žije se nám tam dobře, našli jsme si hezké bydlení a nic nás netáhne pryč.
Porovnáváte i nefotbalovou stránku? Život v Paříži a v průmyslovém Dortmundu se asi nedá srovnávat...
Já mám na Dortmund hezké vzpomínky, vybojovali jsme tam postup do Ligy mistrů. Město neznám, ale zvyknu si všude. Když budeme chtít, tak si soukromý život uděláme hezký kdekoliv.
Přesto, kterou z možností preferujete?
Já teď preferuji jedině vítězství ve Walesu. O přestupu budu přemýšlet teprve ve chvíli, kdy mi někdo zavolá a řekne, že záleží jen na mně, jak se rozhodnu.
Ani se spoluhráči v národním týmu se neradíte? Koller s Rosickým do loňska hráli za Dortmund...
Informoval jsem se u Tomáše Rosického a mluvil jsem i s Davidem Jarolímem, který hrával pod dnešním dortmundským trenérem Dollem.
David RozehnalDavid Rozehnal
Narozen:
5. 7. 1980.
Klub: St. Germain Paříž (od roku 2005).
Předchozí působiště: Kožušany (1988 - 89), Olomouc (1989 - 97), Kožušany (1997 - 98), Olomouc (1998 - 2003), Club Bruggy (2003 - 2005).
Reprezentace: 34 zápasů, žádný gól.
Úspěchy: mistr Evropy do 21 let z roku 2002, bronz na ME 2004, účastník MS 2006.
Pomůže vám vydařený závěr sezony při zápase s Walesem. Po posledních kvalifikačních zápasech jste byl kritizován...
...to já jsem kritizován vždycky. Bylo málo zápasů, ze kterých jsem vyšel s čistým štítem. Ale ne, dělám si legraci. I když jsme s Paříží skončili na hrozivém místě, mám za sebou docela slušnou sezonu. Až na jednu výjimku, kdy jsem stál kvůli kartám, jsem odehrál všechny zápasy. Cítím se dobře, jsem rád, že jsme se zachránili a s dobrou náladou jsem přijel i na tento sraz.
Odehrál jste skoro šedesát soutěžních zápasů, necítíte se na konci sezony už unaven?
Je to horší než před pár týdny, ale nepřipouštím si to. Myslím jen na zápas s Walesem, už jen posledních pár dní, a pak už budu mít dovolenou.
Od loňského mistrovství světa jste hrál v reprezentaci ve stoperské dvojici s Jiránkem a při jeho absenci s Grygerou. Do Walesu neletí ani jeden, je to velké oslabení?
Pár zápasů jsem už odehrál i s Radkem Kováčem a hrálo se nám spolu výborně. Známe se už z Olomouce, problém v tom nevidím.
Co vám utkvělo v paměti z loňského zápasu s Walesem, který rozhodl až v úplném závěru náhradník Lafata?
Vlastní gól a ta chvilková beznaděj, která mě najednou přepadla. Ale pořád jsem věřil, že je ještě dost času gól dát. A ono to vyšlo.
V sobotu se bude s reprezentací Walesu loučit slavný Giggs, takže soupeř se bude chtít určitě vytáhnout...
Na to nemyslím, to je jejich věc. Giggs je hráč světového formátu a je nebezpečný v každém zápase, ani nemusí jít o loučení.
Umíte si představit, co vás v Cardiffu čeká?
Už u nás byli Velšané nebezpeční, doma budou ještě silnější. Bude se hrát v bouřlivém prostředí a v pro mě nepříjemném odpoledním čase. Ale musíme k tomu přistoupit jako k nejdůležitějšímu zápasu, stejně jako ke každému utkání za reprezentaci. Chceme se dostat na mistrovství Evropy, a proto musíme vyhrát!
 


Aktuální články

Reklama