Jdu výš a výš, pochvaluje si Rozehnal

23. června 2007 v 11:29 | idens |  Články
O l o m o u c - Sevilla, či Newcastle? Anebo snad zůstane v Paříži? Reprezentační obránce David Rozehnal ještě včera po obědě nevěděl, kde bude na podzim hrát fotbal. Přemítal, ze kterého slovníku se bude učit: Anglicky za 30 dní? Španělsky za 30 dní? Pak se vyjasnilo - Newcastle United. Právě tam se Rozehnalovi na podzim narodí prvorozený syn.
Nebyl jste z toho poprasku nervózní? Pořád se mluvilo jen o tom, kam Rozehnal přestoupí.
Vůbec ne, byly to příjemné starosti. Je mnohem lepší, když můžu zvažovat tak lákavé nabídky, než kdyby o mě nikdo neměl zájem.
Paříž, Sevilla, Newcastle a ještě před týdnem Borussia Dortmund. Který z těch klubů byste si vybral, kdyby na stole ležely všechny čtyři nabídky?
Všechny kluby nabízely velké jméno, slavnou tradici, báječnou diváckou kulisu. Paříž by asi na žebříčku byla na posledním místě, i když jsem z ní neutíkal, to rozhodně ne! Ale já se nikdy netajil, že bych chtěl jít o krůček výš. Vyzkoušet si, jestli mám ještě na lepší fotbal. Anglická i španělská liga prostě stojí výš než francouzská.
Vyzkoušíte si anglickou. Jaké to bude?
Lákavé. Je to pro mě obrovská výzva.
Ale nejlepší jméno z vašich nápadníků měla Sevilla, která dvakrát za sebou vyhrála Pohár UEFA.
To ano, bylo to krásné překvapení. Vždycky jsem tvrdil, že bych si rád zahrál fotbal ve Španělsku. Sevilla je top klub, má svůj půvab, ale nejdřív si vyzkouším Anglii.
Nebudete platit za příliš velkého dobrodruha? Dva roky v Bruggách, pak rok v Paříži a teď další přestup.
Spíš je to výborná reklama, že se pořád posouvám výš a výš. Nechodím po hostování, přestupuju stále do lepších klubů. Je to skvělý pocit, že někdo oceňuje moji práci.
Jak vás znám, už jistě doma v Olomouci trénujete na novou sezonu. Je to tak?
Dávám si trochu do těla. S kondičním trenérem Petrem Brabcem chodím do posilovny, plavu, předepsal mi jídelníček. Všechno zatím bez balonu, ale už se musím hýbat.
 


Aktuální články

Reklama