Květen 2007

Jak se David podepisuje?

31. května 2007 v 20:30 Fotogalerie

Obránce, co v mládí střílel góly

23. května 2007 v 12:07 | www.DENIK.cz |  Články
PRAHA - Kdo by to řekl, že reprezentační obránce David Rozehnal začínal na úplně opačném konci hřiště, než pobíhá nyní v národním celku i ve francouzském klubu Paris Saint Germain. Opravdu. Malý, hbitý štírek střílel branky v rodných Kožušanech i později v žákovských výběrech Olomouce jako rodilý útočník.
"Byl ze všech nejmenší. Ale taky nejživější. Lítal i mimo trénink," vzpomíná na začátky svého syna na zeleném pažitu jeho otec Oldřich Rozehnal. Právě on byl zároveň i prvním trenérem malého Davida v rodné vísce a později v hanácké metropoli.
I když ty úplně první sportovní krůčky patřily jinému sportu. Házené. Tu totiž hrála Davidova maminka.
"Bavila ho. Ale zkusil si pár přáteláčků ve fotbale a už u něj zůstal," popisuje první fotbalové poznání kulatého nesmyslu táta Rozehnal.
Už od začátku jeho fotbalového bytí šlo na špuntovi z malé moravské vísky vidět, že z něj roste neobyčejný talent. "Byl houževnatější než ostatní. Blázen v dobrém slova smyslu," říká otec.
A mladší z bratrů Rozehnalů David přiznává: "Byl jsem živější. Vzpomínám, jak jsme třeba stříkali v zimě na plácku led do tří do rána a hned jak jsme vstali, jsme na něm mastili hokej," říká se smíchem reprezentační obránce.
Ale zpět ke kulaté mičudě a začátcích dnes vytáhlého stopera v ofenzivních žákovských řadách.
"Střílel jsem hodně gólů. Třeba i čtyři za zápas. Bylo to krásné období," říká ke svému tehdejšímu "povolání" útočníka. "A v srdíčku mi střílení branek zůstalo pořád," přiznává občasné ofenzivní choutky reprezentační zadák.
S věkem však přicházely i centimetry. "V sedmnácti letech David vyletěl až moc. Byl z něj najednou takový kolohnát s neohrabanými pohyby," připomíná nelehká léta Rozehnal starší.
I proto se David stěhuje z olomouckého klubu zpět do rodných Kožušan a opět pod vedením otce hraje za místní muže 1. B třídu. Studuje sportovní gymnázium v Olomouci a každý den dojíždí domů. A to se nemění ani po té, co se po půl roce vrací zpět do olomouckého dorostu.
"Vlastně ani neměl čas na nějaké diskotéky nebo lítání za holkama," vzpomíná na každodenní rutinu Oldřich Rozehnal.
Davida táhla jediná vidina. Profesionálního fotbalisty. "Byl to můj sen, který si sním vlastně až do teď," říká hráč o jehož služby projevil zájem i vítěz Poháru UEFA španělská FC Sevilla.
"Z toho klučičího přání mi však přeci ještě něco zbylo. Zahrát si v opravdu velkém superklubu typu Barcelony nebo AC Milán," prozrazuje stoperská věž celku z Paříže.
"Ale za všechno musím poděkovat rodině, bez které bych svých úspěchů nedosáhl. A také zdraví. To mě bohudík zatím nezradilo," dodává šestadvacetiletý rodák z Kožušan

Dortmund chce Rozehnala a nabízí čtyři miliony eur

23. května 2007 v 11:57 | Lidové noviny |  Články
DORTMUND Německý fotbalový klub Borussia Dortmund má zájem o českého reprezentačního obránce Davida Rozehnala z Paris St. Germain. Vestfálský klub, za nějž v minulosti hráli Rozehnalovi spoluhráči z národního mužstva Jan Koller a Tomáš Rosický, je ochoten za šestadvacetiletého stopera zaplatit maximálně čtyři miliony eur.
Rozehnal přišel do PSG v roce 2005 z belgických Brugg, tehdy se přestupová částka odhadovala na dva miliony eur. "Tento týden dáme Paris St. Germain nabídku, která nepřesáhne hranici čtyř milionů eur," citovala agentura DPA obchodního ředitele Borussie HanseJoachima Watzkeho.
Podle agentury nicméně francouzský klub pustí českého obránce pouze za částku o milion eur vyšší. Čtyřiatřicetinásobný reprezentant Rozehnal neprožil s PSG příliš úspěšnou sezonu. Slavný klub dlouho balancoval na hraně sestupu a kolo před koncem ligy je ve dvacetičlenné tabulce patnáctý. Dortmund obsadil v bundeslize deváté místo.


PSG 2005/2006

15. května 2007 v 16:45 Fotogalerie