Leden 2007

Sigma Olomouc

6. ledna 2007 v 17:25 Fotogalerie

David Rozehnal: Adieu, Paris?

6. ledna 2007 v 17:11 | 5. 1. 2007 |  Články

Rozehnalovi milovali procházky pod Eiffelovkou. Bude se jim líbit sevillská katedrála a hrad Alcazar?
Volají španělští grandi...
PRAHA - Přichází sbohem sladké Francii? DAVID ROZEHNAL (26), fotbalový hrabě ze Šternberka, opouští zamilovanou Paříž? Ještě si neprohlédl Monu Lisu v Louvru a po roce a půl odchází z Paris Saint Germain? Zdá se, že ano. Proč? Důvody jsou dva. Za prvé: stoper české reprezentace má neshody s koučem Lacombem. Za druhé: nad hlavou mu sviští španělské laso...
Slavný a bohatý PSG se potácí na 15. místě tabulky francouzské ligy a Rozehnal pendluje mezi posty stopera a středního záložníka jako potulní malíři mezi kavárničkami na Monmartru. Radost z toho nemá... "Prožívám nejhorší momenty v kariéře. Může se stát, že odejdu," připouští »Rozy«. "Rozehnal je změnami postů nepochybně unavený a mrzutý," píše klubový server PSG.
Není sám. On, Rothen, Cisse a Pancrate si nekápli do noty s koučem Lacombem. Odejít by mohli všichni. Mají kam?
David Rozehnal ano! Prahnou po něm španělští grandi a nejvíc prý aktuálně žebříčkově nejlepší klub planety FC Sevilla. "Nebudu vyvracet zájem bohatých španělských klubů, ale konkrétní být zatím nemohu. Ovšem v případě zajímavé nabídky Davidův přestup nevylučuji," mlží tajemně Rozehnalův manažer Pavel Zíka.
Tajemství sem, tajemství tam, náznaky jsou obří. Sevilla nevyrvala Fiorentině neprodejného Tomáše Ujfaluši, a tak míří na Rozehnala. A v Paříži už chystají smlouvy pro stopera Bakariho Sagnu a záložníka chorvatského nároďáku Daria Srnu, oba z Auxerre...
Manželé David a Petra Rozehnalovi touží po miminku. Narodí se ve městě toreadorů?
zdroj:

Exkluzivní fotografie

4. ledna 2007 v 18:39 Články
31. 8. 2006
Fotograf Ondřej Pýcha procestoval skoro celý svět, aby nafotil exkluzivní fotografie našich nejlepších fotbalistů.
Fotografie hráčů vznikaly v koutech světa, kde hrají fotbal. Na výstavu dorazili jen Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal a Jarda Plašil. A zdrželi se jen hodinku. Delší večerní propustku od trenéra naší reprezentace Karla Brücknera nedostali.

TO JSOU JEJICH BOTY

4. ledna 2007 v 18:22 Články
Je růžová jen pro gaye?
PAŘÍŽ - Žijí v městě módy a užívají si to. Mladí, krásní, úspěšní, Paříž je pro ně ideální. Butiky i velké obchody hýří všemi značkami i trendy, praskají ve švech, není nic, co byste tady nesehnali. "Je to pravda, tady je úplně všechno. Obrovskývýběr ve všech cenových relacích. Luxusní a superdrahé, ale i levné, ale vždycky se oblékneš vkusně," povídá paní Petra, půvabná polovička Davida Rozehnala, sympatická drobná brunetka. "Jsou tu ale i výstřelky. A dokáží v tom přijít i tři hráči najednou na trénink, a pak po sobě divně koukají. Jsou naštvaní a ostatní se jim smějí," chechtá se David. Má co vracet, posledně si z něj dělali legraci, když přišel v růžovém. Přitom tahle barva je »IN«. David má parádní komplet - růžovou kšiltovku, vestu i boty, sladěný je do sladka. "Kluci se ptali, jestli je to pro gaye. A já odpovídám: To je pro pořádný chlapy a pro gaye, vy chytráci. Koukali. Nejlepší je, že srandu si z tebe dělají kluci, co si nakoupí plno hadrů drahých značek, ale tak příšerně to zkombinují, že vypadají jako troubové."
Stejně jako v italské lize najdete i v kabině PSG ramínko hanby, kam se věší nejnemožnější modely. "Ale visí tam něco málokdy. U nás na to nejsme tak přísní." Před časem ale českému stoperovi schovali dobráci z řad spoluhráčů boty. Originální Nike. David má stejné jako Petra. Navlas, jen velikostí se liší. "Nechali jsme si je udělat podle našich návrhů. V Nike je to možné. No a chtěli jsme, aby byly originální. Tak jsme se vyřádili v barvičkách. A na patách máme svá jména," prozradila Petra, jíž David neřekne jinak, než láskyplně Peťka.
Na důkaz lásky teď nosí svá jména na prstýncích, ale i na botách…
zdroj:

Rozehnal v Paříži: Elegána kotelník!

4. ledna 2007 v 18:17 Články
PRAHA - Štíhlý fotbalový elegán, který se zbavil »závislosti« na čokoládě, prožívá černobílé období. Bílá: stoperovi reprezentace DAVIDU ROZEHNALOVI (26) se v pařížském Parku princů daří naprosto skvěle. Místo defenzivního záložníka má jisté. Černá: slavný velkoklub ze čtvrti Saint Germain se tabulkou francouzské ligy potácí jako ovíněný kotelník ranními ulicemi. Čtrnácté místo...
Mimochodem, když jsme u těch »kotelníků«... Jak asi reagují fanoušci? "Návštěvy nepoklesly. Pořád chodí přes čtyřicet tisíc diváků, ale je fakt, že už začínají pískat," říká olomoucký rodák a dodává: "Už jsme měli setkání sešéfy jednotlivých kotlů. Slíbili, že nás budou podporovat dál." Co je to za lidi? Pokérovaní řízci? "No, přišli v sakách, ale nějaká ta kérka a náušnice sem tam vykoukla. Upřímně, některé z nich bych sám večer na ulici potkat nechtěl. Asi bych měl strach o čistotu svých slipů," směje se Rozehnal.
Na první pohled z něho vyzařuje jistota. Souhlasí: "Daří se mi. Klubový trenér mě postavil do středu zálohy a já měl ze začátku obavy, jestli to zvládnu. Víc se tam běhá a poprvé jsem deset minut před koncem zápasu cítil, že šlapu vodu. Ale zvládl jsem to a vůbec mi nevadí, že v reprezentaci hraji stopera."
A co Paříž? Louvre? Kavárničky, vinárny, Disneyland a manželka Petra? "Vůbec není čas. Teď jsme hráli sedm zápasů v jednadvaceti dnech. Ale s Petrou stále častěji mluvíme o miminku."
DAVID ROZEHNAL:
Kouč reprezentace Karel Brückner před časem nazval jeho elegantní styl občas postrádající důraz »barokem«.
Na jaře se za pomoci specialisty vyléčil z nadměrné konzumace čokolády a Coca-coly.
Stoper nároďáku se v květnu oženil, s manželkou Petrou nyní vážně uvažují o prvním dítěti.
V klubu Paříž SG hraje v záloze jako defenzivní štít a místo v základu má »pod palcem«.
zdroj:

Rozehnalovi: Pršelo jim štěstí?

4. ledna 2007 v 18:12 Články
Stoper nároďáku už je v chomoutu
Na společnou cestu životem jim nejdřív pořádně sprchlo, liják ale záhy přešel a veselku prozářilo sluníčko. Stoper české fotbalové reprezentace DAVID ROZEHNAL (25) si své ANO po čtyřech letech známosti řekl s půvabnou přítelkyní PETROU VRÁNKOVOU.
Svatba byla v olomouckém konviktu, v barokní kapli Božího těla. Den před srazem českého nároďáku. "Vypadá to narychlo, ale Petra všechno pečlivě připravila, termín byl dán dlouho dopředu," prozradil David Rozehnal. Před rokem se zasnoubili a on chtěl splnit slib. Že do roka a do dne budou svoji.Oba v bílém, žádná okázalost, jen elegance sama. Ona křehká nevěsta, on šarmantní mladý muž. Měli romantickou svatbu podle poslední pařížské módy. "Ale ten déšť...," vzdychl David. "Nejdřív mě zaskočil, ale pak jsem si říkal, že nám snad prší štěstí…" Nakonec ani nemusel roztáhnout deštník, když pózoval v parku v centru Olomouce, vykouklo mezi mraky blankytné nebe a doletěly paprsky sluníčka.
Popřát přišel Marek Heinz s rodinkou, manažer Pavel Zíka, trenér Baníku Pavel Hapal a další.
Hostina a svatební noc na ně čekala v tchánově penzionu Arigone, ale pít musel David střídmě.
Dnes už se musí hlásit u repre.
Tam ostatním zaplatí pár piv a bude muset srovnat účty s týmovou kasou. "Ani nevím, kolik to bude. Musím se zeptat," mlžil ženich. Pokladník Poborský ale dobře ví, že rovných deset tisíc korun.
Podle posměváčků však své peníze může ještě vidět. V případě rozvodu se prý z pokladny vyplácí dvacet tisíc zpět! "Tak o to vážně nestojím!" usmál se novomanžel.¨
fotky ve fotogalerii...
zdroj: 18.5.2006

Božská láska v ráji - Rozehnalovi strávili líbánky na Bali

4. ledna 2007 v 18:07 Články
PRAHA - (18.7.2006) Jemný písek jim ulpíval na chodidlech, opuštěnou pláž olizovaly vlny a stopy za nimi mizely v moři. Nad obzorem se kutálelo veliké rudé slunce. Šli podél palmového háje, špitali si a prsty měli propletené.
Najdete někde lepší místo pro lásku? Takovou romantiku dosud nepoznali. Novomanželé Petra a David Rozehnalovi si za cíl svatební cesty vybrali exotické Bali. Na druhé straně zeměkoule. "Bylo to jako v ráji, aspoň tak nějak si ráj představuji," usmíval se sympatický stoper fotbalového nároďáku David Rozehnal.
Brali se v Olomouci, krátce před mistrovstvím světa. Měli velkolepou svatbu, líbánky ale stihli až teď. "Po dlouhých týdnech se cestu podařilo uskutečnit, ale stálo za to si počkat," shodli se oba. Zamilovaní a šťastní. "Byl to zážitek, na jaký se vzpomíná celý život," popsala Petra. "Krásná pláž, sluníčko, divoká příroda a v kontrastu luxusní hotel," přidal ještě David.
Když dováděli ve vlnách, měl silný a vysoký obránce co dělat, aby drobné Petře stačil. "Peťka je bývalá akvabela, vydrží s dechem," uznal sportovně, že s ní neradno soupeřit pod hladinou. "Poprvé v životě jsem šnorchloval. Peťka už to kdysi zkusila, ovšem teď to bylo jedinečné. Krásné ryby, korály a řasy, prozářené moře. Kouzelný barevný svět, lepší než akvárium," zasnil se při vzpomínce na tu idylku.
Samozřejmě, že je napadlo rozšířit rodinu. Dva jsou málo, ve třech je přece jen veseleji. "Uvažujeme o tom," culili se. "Ano, hodně o tom mluvíme a mohlo by to každou chvíli přijít. Ale neplánujeme…" upozornil David.
Kdo ví, co všechno se tehdy na liduprázdné pláži z lásky podařilo…
fotky ve fotogalerii...
zdroj:

Láska v Paříži

4. ledna 2007 v 17:59 Články
PAŘÍŽ - Jako nekonečným mořem plují v odlescích neonů, předvánoční Paříž uchvacuje iluminací tolik připomínající scénu některého z proslavených kabaretů na Montmartru. Září a bliká a nenechá vás na pokoji. "Paříž je město zamilovaných, říká se to. Ale teď před Vánocemi spíš chytla nákupní horečku," chytá se za hlavu bez špetky sentimentu Petra Rozehnalová. Její manžel, stoper fotbalové reprezentace David Rozehnal, právě bravurně řídí malinké auto, Petřina červeného minicoopera. Proplétá se zácpami pařížských uliček. A snad všichni okolo troubí.
Zablokuje úzkou uličku, otočí se, ostře zahne k chodníku na náměstí Trocadero, odkud je zřejmě nejlepší výhled na Eiffelovku. Řidiči okolo se mohou zbláznit. "Musíte být drzí, jinak se nikam nedostanete. Jezdí tak celá Paříž, zvykl jsem si i já," usměje se rošťácky. Jede se dál, kruhový objezd okolo Vítězného oblouku se ucpává, přednost mají nezvykle auta, co najíždějí z postranních ulic. "Občas tady řinčí plechy, ale to je tu normální, nic se neděje. Je tady deset milionů lidí, kdo by řešil drobné šrámy, jen by zdržoval," mávne rukou.
Oba vystoupí na Champs Elysées, chytnou se za ruce a loudají se vzhůru k Vítěznému oblouku, okolo spěchají Pařížané i turisté ze všech koutů světa. Petra a David netečně pozorují cvrkot. "Nikam se nehoníme, největším dárkem je, když můžeme být spolu," vzdychnou zamilovaně. Pro ně je v tu chvíli perla nad Seinou městem lásky, jsou spolu tak málo! "David má hodně povinností v klubu. Navíc hrají špatně a trenér je pořádně zaměstnává," postěžuje si Pe
tra. David o ní nežně říká, že je jeho manažerem i andělem strážným. "Peťka je i strážce rodinného krbu," pohladí ji po vlasech a políbí na tvář.
V Paříži už prošoupali nejedny podrážky, aspoň jednou týdně chodí do centra. Toulají se uličkami, mají pořád co objevovat. Kavárničky, restaurace, obrazárny, šantány. "Ale i Disneyland, tenisový turnaj v Bercy, autosalón," vypočítává na prstech ruky David. Viděl hrát české tenisty, nejlepší auta roku, hvězdy pop music. "Hrál tu Jay-Z, tak jsme byli. Peťka viděla Madonnu, pořád je co dělat. Paříž je ideální na kulturní život, nikdy se tu nenudíte," rozplývá se David. Usednou do ratanových křesílek brasserie, usrknou kávu a shodnou se vmžiku: "I když to zní divně, na Paříži milujeme Starbucks, tam dělají nejlepší kafe. Latté, hodně mlíka, napěněné, do velkého hrnku," básní o proslavené síti amerických kaváren, které však mají s poetikou francouzských kafeterií pramálo společného.
Ale skvělá francouzská kuchyně je nenechala v klidu. Vyzkoušeli skoro všechno, jen na žabí stehýnka ještě nenarazili. Mořské plody, mušle, ryby, krevety. "A propadli jsme suši. Přitom v Bruggách, kde David hrál, jsme začínali gurmánské objevování v Quicku, což je fast food na smažené věci," vzpomene Petra. Do Belgie ještě jezdí, za přáteli do malebného městečka Bruggy, kde David načal po přestupu z Olomouce zahraniční kariéru a kde si udělal jméno. "Dáváme si tam pořádné steaky. S hranolkami. Ale psst, to nesmí vědět trenér," položí šibalsky prst na rty David.
I duchovní menu si však servírují hojnou měrou. Hlavně Petra, muzea a galerie navštěvuje častěji než její miláček. "Je fakt, že mám dluh, Monu Lisu v Louvru jsem ještě neviděl," zastydí se on. "Zajít tam musíš, ale není nic moc," opáčí ona. Viděla ji a byla zklamaná. "Je malá, za sklem, tlačí se před ní lidé, hlídač se na vás mračí, má toho asi taky dost. Je to mediální bublina, nafouklá," mávne rukou. "Chci si ji vyfotit. I když se to nesmí," spřádá David troufalý plán. Koupil si fotoaparát, digitální zrcadlovku, Nikon F70, což už představuje určitou kvalitu. "Baví mě fotit, když je čas, zkouším různé věci," svěří se ještě s uměleckými sklony.
Vždyť Paříž je tak inspirující...
Proč jim to vychází?
Víte, proč Rozehnalovým kvete láska? "Byli jsme na výletě v Normandii. V kasinu," vypráví David. "Ale nevyhráli jsme," přispěchá Petra s ujištěním. "Potvrdili jsme si, že máme štěstí v lásce," chytne ho majetnicky za ruku. "Já chtěl šetřit, ale Peťka říkala, že to zkusíme. Chtěla se přesvědčit, že nám jde láska líp než hazard…"
Museli byste je vidět, jsou tak zamilovaní! Proto jedno doporučení: s Rozehnalovými si dejte partičku karet, určitě vyhrajete balík!
další foto v galerii...
zdroj: